توزیع واکسن اسپایکوژن در مراکز واکسیناسیون از هفته آینده، فخرا و کووپارس در انتظار دریافت مجوز

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از آغاز توزیع واکسن اسپایکوژن در مراکز واکسیناسیون از هفته آینده خبر داد.

توزیع واکسن اسپایکوژن در مراکز واکسیناسیون از هفته آینده، فخرا و کووپارس در انتظار دریافت مجوز

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیدمحسن زهرایی، گفت: از 36 میلیون دُز واکسن موجود در کشور حدود 12 میلیون دُز تولید داخل است البته با ورود تولید کنندگان تازه به طور مثال واکسن اسپایکوژن در هفته آینده در مراکز و پایگاه های عملیاتی کشور توزیع خواهد شد.

او اضافه نمود: واکسن فخرا و واکسن انستیتو رازی نیز انتظار می رود انشالله طی دو هفته آینده تاییدیه ها را گرفته باشند و در پایگاه ها توزیع شوند.

وی با اشاره به شرایط روبه رشد تولید کنندگان داخلی، گفت: امیدواریم برای دُز یادآور واکسن عمده اتکای ما به واکسن های داخلی باشد. درمورد اثرگذاری واکسن بر سویه های تازه نیز نمی توان از اکنون 100 درصد اظهار نظر کرد اما موضوع واضح این است که هرچقدر ویزوس فرصت پیدا کند در کشورهای مختلف و جوامع مختلف بچرخد و انسان های بیشتری را مبتلا کند می تواند فرصت داشته باشد تا واریانت ها و سویه های تازهتری تولید کند و هرچه زودتر خود را واکسینه کنیم شانس ویروس برای جهش و خطرناک تر شدن را می گیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1524

به "توزیع واکسن اسپایکوژن در مراکز واکسیناسیون از هفته آینده، فخرا و کووپارس در انتظار دریافت مجوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع واکسن اسپایکوژن در مراکز واکسیناسیون از هفته آینده، فخرا و کووپارس در انتظار دریافت مجوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید