تلاش شرکت های دانش بنیان برای تولید کیت تشخیص کرونا

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اقدامات شرکت های دانش بنیان در زمینه مقابله با کرونا گفت: در هفته جاری حداقل دو شرکت دانش بنیان دیگر به جمع شرکت های تولید کننده کیت تشخیص کرونا اضافه می شوند و در مجموع سه شرکت این کیت ها را تولید می کنند.

تلاش شرکت های دانش بنیان برای تولید کیت تشخیص کرونا

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، دکتر سورنا ستاری با بیان این که از هفته گذشته 80 هزار کیت تشخیص کرونا ساخته و تحویل داده شده است،گفت: در هفته جاری نیز حداقل دو شرکت دانش بنیان دیگر کیت تشخیص تولید می کنند و با این حساب مجموع شرکت هایی که کیت تشخیص کرونا تولید می کنند به سه شرکت خواهد رسید. علاوه بر این، در زمینه ساخت دستگاه تولید ماسک هم اتفاقات خوبی افتاده است.

وی درباره ساخت دستگاه های تولید ماسک گفت: حداقل سه شرکت این دستگاه ها را به تولید انبوه رسانده اند و حدود 30 الی 40 خط تولید را تامین می کنند. ساخت این دستگاه ها در آینده نیز می تواند قابلیت ما را در تولید ماسک بالا ببرد.

ستاری ادامه داد: ماسک های N95 بیمارستانی نیز توسط شرکت های فعال در حوزه نانو تولید می شود و از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز میزان تولید آن پنج برابر شده است.

معاون رییس جمهور با بیان این که در حوزه تجهیزات پزشکی نیز تمامی کشورها از جمله امریکا در زمینه تامین ونتیلاتور مسائل جدی دارند گفت: خوشبختانه ما دو شرکت دانش بنیان داریم که روزانه 35 دستگاه ونتیلاتور تولید می کنند. برای توسعه تولید دستگاه های ونتیلاتور برنامه های جدی داریم.

بنا بر اعلام شبکه خبر، وی در خاتمه با بیان این که سه مجموعه در زمینه تولید واکسن مشغول فعالیت هستند گفت: با کسب مجوزهای وزارت بهداشت، تعدادی از بیماران تحت کارآزمایی بالینی در زمینه دارو قرار دارند. احتمالا پروتکل های جدیدی از سوی وزارت بهداشت در روزهای آینده اعلام می شود. در زمینه دارو نیز تعداد زیادی دارو در مرحله تحقیقات واقع شده است و اتفاقات خوبی در آینده خواهد افتاد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 567

به "تلاش شرکت های دانش بنیان برای تولید کیت تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش شرکت های دانش بنیان برای تولید کیت تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید