تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/گیلان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه 6000 شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند، گفت: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و لذا باید در پی تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.

تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

علیرضا منادی سفیدان در شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را یکی از کمیسیون های فعال دانست که طی یک سال گذشته خروجی های خوبی داشته است و اظهار کرد: اتمام رتبه بندی معلمان، قانون جهش تولید دانش بنیان، تصویب قانون ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش و پیگیری همسان سازی حقوق فرهنگیان از جمله مهمترین اقدامات این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های آزاد و پیام نور می توانند در رشته های کم رقابت براساس سوابق تحصیلی دانشجوی ارشد جذب کنند، گفت: توجه به رشته های مورد نیاز استان ها صورت گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت علمی استان گیلان در دارا بودن 1000 شرکت دانش بنیان، ادامه داد: انتظار از استان گیلان بسیار بالاست، زیرا شخصیت های علمی برجسته و دانشگاه های خوبی دارد.

منادی، با بیان اینکه 6000 شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند که باید 10 برابر شوند، گفت: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و لذا باید در پی تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.

وی سال گذشته 527 میلیارد تومان علاوه بر بودجه وزارت علوم به دانشگاه های برتر تخصیص دادیم، مطرح نمود: با توجه به رتبه دانشگاه گیلان در پایگاه استنادی علوم، می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به آغاز دوران پساکرونا و ضرورت برگزاری حضوری کلاس های درس در دانشگاه ها، گفت: همه اساتید و دانشجویان واکسینه شدند و باید آمادگی در دانشجویان جهت حضور در دانشگاه فراهم شود.

وی همچنین از راه اندازی دهکده ورزشی در دانشگاه های کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان خبر داد و اضافه نمود: با توجه به همسایگی گیلان با چهار کشور حاشیه دریای خزر، ایجاد شبکه آزمایشگاه های ایران در گیلان یک سرمایه بزرگ محسوب می شود.

منادی اضافه نمود: دانشگاه گیلان آزمایشگاهی را به صورت یکجا برای استفاده همه بخش های علمی و دانشگاهی کشور به ویژه کشورهای خارجی فراهم کرده است.

محمدرضا احمدی سنگری، کننده شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز، یکی از اهداف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را بررسی شرایط فعلی نظام آموزشی دانست و اظهار کرد: جامعه به برخی از رشته های دانشگاهی نیاز ضروری دارد و لذا حتما باید رشته ها را براساس نیازمندی جامعه به روز کنیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی مهارت آموزی فارغ التحصیلان است، گفت: یک فارغ التحصیل به جای اینکه دنبال شغل بشود باید خودش کارآفرینی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر لزوم تجاری سازی شرکت های دانش بنیان، مطرح نمود: شرکت های دانش بنیان باید بتوانند تولیدات خود را عرضه کنند و توسعه دهند.

احمدی، هزینه کردن برای شرکت های دانش بنیان را سرمایه گذاری دانست و اضافه نمود: دانشگاه ها نیازمند کمک های بلاعوض جهت راه اندازی سرای نوآوری و شرکت های دانش بنیان هستند.

به گزارش خبرنگاران، ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و مدیران دانشگاهی افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1497

به "تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید