تظاهرات تراکتوری هند در روز جمهوری، درگیری کشاورزان با پلیس (

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، گروه هایی از کشاورزان در سه منطقه مرزی دهلی نو موانع را از بین بردند و با تراکتور یا پای پیاده وارد مناطق شهری شده و تظاهرات کردند.

تظاهرات تراکتوری هند در روز جمهوری، درگیری کشاورزان با پلیس (

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

کشاورزان هندی در روز جمهوری این کشور (26 ژانویه- 7 بهمن) با تخریب بعضی از موانع و درگیری با پلیس وارد بعضی از مناطق دهلی نو پایتخت این کشورشدند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، حدود ده ها هزار کشاورز هندی در اعتراض به اصلاحات قانون کشاورزی با تراکتورهای خود به سمت پایتخت این کشور راندند.

آنها برای ورود به دهلی نو، بعضی موانع را از بین بردند و از راستا توافق شده با پلیس منحرف شدند.

تجمع امروز (سه شنبه) جدیدترین اعتراض کشاورزان هند در چند ماهه اخیر محسوب می گردد. اعتراضات کشاورزی موسوم به اعتراضات تراکتوری یکی از طولانی ترین تحرکات صنفی کشور تا به کنون به شمار می آید.

معترضان، اصلاحات کشاورزی دولت نارندرنا مودی را به ضرر کشاورزان و به نفع شرکت های عظیم می دانند.

دولت اعلام نموده پیشنهاد اصلاحات قوانین کشاورزی خود را به حالت تعلیق درمی آورد اما کشاورزان به کمتر از لغو قوانین راضی نیستند.

بسیاری از کشاورزان هندی در دو ماه اخیر در اطراف دهلی اعتصاب نموده و خواهان عقب نشینی دولت از قوانین جدید کشاورزی شده اند.

پلیس دهلی پس از چند دور مذاکره با روسای اتحادیه کشاورزان موافقت خود را باره تظاهرات بیان کرد. شرط پلیس برای برگزاری این تظاهرات، صدمه نزدن به مراسم سالانه روز جمهوری هند (روز ملی) عنوان شد.

پلیس 6 نقطه ورودی به دهلی را بست و راستاهای مشخصی را برای تجمع به کشاورزان داد. بیشتر راستاها، جاده هایی در حومه شهر بودند.

اما گروه هایی از کشاورز در سه منطقه مرزی دهلی نو موانع را از بین بردند و با تراکتور یا پای پیاده وارد مناطق شهری شده و تظاهرات کردند.

یک کشاورز در حومه منطقه قاضی پور دهلی نو در این باره گفت: مودی (نخست وزیر هند) باید قوانین سیاه را پس بگیرد. الان تمام کشاورزان وارد شهر شده و به سمت مرکز دهلی می فرایند.

انتظار می رود درگیری های بیشتری صورت گیرد زیرا در مرکز دهلی جشن های دیگری در حال برگزرای است و کشاورزان مجاز به راهپیمایی در آن مناطق نیستند.

مراسم سالانه روز جمهوری شامل رژه نیروهای نظامی و نمایش آخرین تجهیزات آنها می گردد. به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم مختصرتر از سال های گذشته اجرا می گردد.

نارندرا مودی نخست وزیر هند و حزب حاکم او (بهاراتیا جاناتا) از پیشنهاد اصلاحات کشاورزی دفاع نموده اند اما کشاورزان این پیشنهاد را به گواهی مرگ تشبیه نموده و می گویند این قوانین آنها را در برابر بنگاه های عظیم آسیب پذیر می نماید.

برخورد پلیس هند با یکی از معترضان به قوانین جدید کشاورزی در اطراف دهلی نو/ عکس: رویترز

یک کشاورز هندی برای محافظت خود در برابر گاز اشک آور شلیک شده از سوی پلیس در اطراف شهر دهلی نو صورت خود را با یک پارچه می پوشاند- کشاورزان هند به قانون جدید دولت در باره امور کشاورزی اعتراض دارند/ عکس: رویترز

کشاورزان در روز جمهوری هند 26 ژانویه موانع در حومه دهلی نو را برای عبور تظاهر نمایندگان و تراکتورها حذف می نمایند- کشاورزان هند در طول ماه های گذشته به قانون جدید این کشور در باره امور کشاورزی اعتراض نموده اند/ عکس: رویترز

کشاورزان در روز جمهوری هند علیه قانون کشاورزی در حومه دهلی نو تظاهرات کردند/ عکس: رویترز

کشاورزان معترض هندی علیه قانون جدید کشاورزی دولت- آنها بعضی موانع در راستا تظاهرات را از بین بردند/ عکس: PTI

پلیس هند در روز جمهوری این کشور از گاز اشک آور برای پراکنده کردن کشاورزان معترض به قانون جدید دولت در دهلی نو استفاده کرد/ عکس: PTI

کشاورزان معترض می گویند به سمت ساختمان مجلس حرکت می نمایند

کشاورزان می گویند که دولت باید از اصلاحات بحث برانگیز قوانین کشاورزی هند عقب نشینی کند و آن را پس بگیرد/ عکس: GETTY IMAGES

صدها زن به تظاهرات اخیر کشاورزان هند پیوستند/ عکس: رویترز

بسیاری از کشاورزان برای شرکت در این تظاهرات ساعت ها در راه بوده و از اطراف به دهلی نو آمدند/ عکس: GETTY IMAGES

کشاورزان هندی در روز جمهوری در اطراف دهلی نو در تظاهرات تراکتوری صنف خود شرکت کردند/ عکس: رویترز

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1037

به "تظاهرات تراکتوری هند در روز جمهوری، درگیری کشاورزان با پلیس (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات تراکتوری هند در روز جمهوری، درگیری کشاورزان با پلیس ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید