برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/یزد مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد گفت: برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است که در مرحله ممیزی نهایی قرار گرفته است.

برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد

ناهید غلامنژاد با اشاره به این که برنامه ایمنی آب یکی از مهمترین و کامل ترین اقدامات برای تضمین کیفیت آب شرب است، اظهار کرد: لازم است اجرا و توسعه برنامه مذکور به عنوان یک روش اساسی برای رسیدن به سلامت آب مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: این برنامه براساس سند ملی بهبود کیفیت آب شرب، مصوب هیئت وزیران در سال 1390 و رهنمودهای سازمان جهانی بهداشت از آذر ماه 94 درمحدوده شهر یزد و سایر مناطق استان شروع شد و هم اکنون برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده کشور، در مرحله ممیزی نهایی واقع شده است.

وی با اشاره به این که آب آشامیدنی شهر یزد از منابع آب سطحی و زیرزمینی تامین می شود، توضیح داد: ایمنی آب با هدف شناسایی رویدادهای مخاطره آمیز، تدوین برنامه ها و راهکارهای لازم جهت حذف و یا کاهش عوامل تهدید کننده سلامت آب آشامیدنی، از حوضه آبریزتا نقطه مصرف انجام می شود.

این مسئول با بیان این که برنامه ایمنی آب یزد با همکاری استانداری، شرکت آب منطقه ای، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، شرکت های آبفا و آبفار، شرکت پخش فرآورده های نفتی، اداره کل حفاظت محیط زیست، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه شده است، اعلام نمود: برنامه ایمنی آب سایر شهرها و روستاهای استان از جمله اردکان، میبد، مروست، مهریز و فهرج نیز در حال تهیه و تدوین است.

مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد در خاتمه تشکیل کمیته ایمنی آب، توصیف سیستم تأمین آب، شناسایی مخاطرات و رویدادهای مخاطره آمیز و ارزیابی ریسک ها، مشخص و اعتبار بخشی اقدام های کنترلی، ارزیابی مجدد و اولویت بندی ریسک ها، توسعه، اجرا و نگهداری یک برنامه بهبود و ارتقاء و مشخص برنامه پایش اقدام های کنترلی را از مراحل اجرای این برنامه بیان کرد و گفت: اعتبار سنجی کارایی برنامه ایمنی آب، تدارک روش های اجرایی مدیریت، توسعه برنامه های پشتیبانی، برنامه ریزی و انجام بازبینی دوره ای برنامه ایمنی آب از دیگر مراحل اجرای این برنامه می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 252

به "برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید