باید اعتماد به دانشگاه برای حل مسائل جامعه وجود داشته باشد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/خراسان رضوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر با رویکرد حل مسئله و توجه به مسائلی که در جامعه است به این نکته پرداخته است که علم باید در خدمت جامعه باشد.

باید اعتماد به دانشگاه برای حل مسائل جامعه وجود داشته باشد

محسن مرادی امروز 6 آبان ماه در مراسم افتتاح ساختمان مرکز تحقیقات مشترک هوشمندسازی شبکه توزیع برق دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر با رویکرد حل مسئله و توجه به مسائلی که در جامعه است به این نکته پرداخته است که علم باید در خدمت جامعه باشد. اگر علم فقط در مرحله تئوری علم بماند و در خدمت جامعه نباشد و اثرگذاری در فضای جامعه نداشته باشد، از این علم استقبال نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مجموعه دانشکده مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد ظرفیت ها و پتانسیل هایی را ایجاد نموده است، مطرح کرد: ظرفیت های آزمایشگاهی ما بی نظیر است. نزدیک به 500 آزمایشگاه و کارگاه در استان و 380 آزمایشگاه و کارگاه در مشهد داریم که همه این موارد اگر در خدمت حل مسائل و مسائل موجود در جامعه باشد، دانشگاه می تواند نقش موثری ایفا نماید. از طرف دیگر باید این نگاه و اعتماد به دانشگاه برای حل مسائل جامعه وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی واحد مشهد اعلام کرد: شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با حضور مدیران شایسته و دانشگاهی ارتباط خوبی را با دانشگاه برقرار نموده است. امیدواریم بتوانیم در کنار یکدیگر بخشی از مسائل حوزه برق، به ویژه هوشمندسازی و مسائلی که مربوط به توزیع آن است را حل کنیم. امیدواریم این مرکز تحقیقاتی الگویی باشد که سایر استان ها و دانشگاه ها از این الگو استفاده نمایند تا در خدمت خلق و جامعه باشند.

در ادامه این مراسم، وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: جای خوشحالی دارد که مرکزی ایجاد می گردد که یک مسئله و احتیاج شرکتی را مانند شرکت توزیع برق برای دانشگاه تعریف می نماید. این بزرگترین دستاورد دانشگاه است که فارغ التحصیل خود را در این مرحله ببیند که بر روی یک مسئله واقعی در حال کار است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از ایجاد این همکاری میان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تصور من این است که این کار نه فقط برای مشهد بلکه برای کل کشور به خصوص دانشگاه آزاد نمود پیدا خواهد نمود؛ چراکه دانشگاه آزاد یک نگاه شبکه ای دارد و اگر مسئله با این زمینه حل گردد، با استفاده از این شبکه توسعه پیدا می نماید و آن مسئله و احتیاج در کل کشور حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1509

به "باید اعتماد به دانشگاه برای حل مسائل جامعه وجود داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید اعتماد به دانشگاه برای حل مسائل جامعه وجود داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید