بارش برف و باران در برخی مناطق کشور، کولاک برف در ارتفاعات

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: پیامد ورود سامانه بارشی جدید به کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف است.

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور، کولاک برف در ارتفاعات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود، اظهار کرد: از این رو افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه فردا (9 بهمن) سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور می شود و شمال غرب، غرب، بخش هایی از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی را در برمی گیرد، گفت: طی روز جمعه (10 بهمن) با تقویت سامانه بارشی گستره بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی روز شنبه (11 بهمن) فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و با شدت ضعیف تر در برخی مناطق شرقی کشور پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (12 بهمن) سامانه بارشی از شرق و شمال شرق کشور خارج می شود، اظهارکرد: پیامد ورود این سامانه، بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف است.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از امروز تا آخر هفته فرایند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد. این افزایش دما در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق کشور حدود 6 تا 10 درجه سانتیگراد خواهد بود. با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه های محلی در سواحل دریای خزر وجود دارد.

ضیاییان اضافه نمود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (9 و 10 بهمن) وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان های اردبیل و گیلان به ویژه در دره ها، دامنه ها و مناطق کوهستانی پیش بینی می شود. احتمال سقوط بهمن نیز در این مناطق دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: طی امروز (8 بهمن) شرق و مرکز خلیج فارس و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (9 و 10 بهمن) شمال خلیج فارس و از روز پنجشنبه تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (9 بهمن) نیمه ابری و غبار آلود، در بعد ازظهر ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (10 بهمن) نیز ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1098

به "بارش برف و باران در برخی مناطق کشور، کولاک برف در ارتفاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران در برخی مناطق کشور، کولاک برف در ارتفاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید