امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، کمرئی گفت: در بد برنامه ترین شرایط امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند و یک ماه از تعطیلات تابستانی را برای آموزش اختصاص دهیم.

امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند

به گزارش خبرنگار علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه در برنامه سلام صبح بخیر با اشاره به اینکه برای نخستین بار بعد از سال های جنگ با شبکه آموزش و سپس شبکه چهار آموزش را آغاز کردیم، اظهار کرد: برای جلوگیری از این افت تحصیلی دانش آموزان از رسانه های متعددی استفاده می کنیم.

او ادامه داد: تلویزیون یک رسانه مکمل است و حال که تعطیلی به ما تحمیل شده است باید وضعیتی ایجاد می کردیم که دانش آموزان آسیب نبینند، حدود 70 درصد محتوای آموزشی تقریبا آموزش داده شده است و 30 درصد باقی مانده از طریق آموزش تلویزیونی است.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه معلمان از طریق فضای مجازی هم وارد عمل شده اند، گفت: بیش از 182 درس در دوره متوسطه داریم که البته حجم کار سنگین است و 95 درس تکراری داریم که 90 درس را در تلویزیون آموزش می دهیم.

کمرئی با بیان اینکه در مواردی 100 هزار دانلود فیلم آموزشی داریم، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست برنامه ریزی می کنیم.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان برای ما اهمیت دارد، گفت: آموزش ها تا 20 فروردین که برنامه ریزی شده است و هدف گذاری تا خردادماه هم داریم.

او ادامه داد: در فرصت باقی مانده اگر مدارس باز شوند امکان مرور دروس توسط معلمان را داریم. همچنین در بد برنامه ترین شرایط امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند و یک ماه از تعطیلات تابستانی را برای آموزش اختصاص دهیم.

معاون آموزش متوسطه درباره ملاک امتحانات گفت: مدرسه محور آموزش های ماست و معلمان با همکاری دانش آموزان این فضا را شکل می دهند و به مرور آموزش ها توسط معلمان هر چند کوتاه می اندیشیم.

او ادامه داد: خانواده ها نسبت به آزمون دانش آموزان نگرانی نداشته باشند و اگر نگرانی باشد دغدغه سیستم آموزشی خواهد بود، همواره ارزیابی مبتنی بر واقعیات جامعه است.

معاون آموزش متوسطه درباره حضور معلمان در مدارس گفت: ابعاد مدیریتی کار در مدارس تعطیل نیست و مدیران بخشی از جریان راهبری هستند که برای پیشبرد برنامه ها باید حضور داشته باشند بنابراین حضور موثر مدیران و معلمان را مدنظر داریم که گاهی نیاز به حضور فیزیکی آنهاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 508

به "امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید