افشای جزئیاتی از ملاقات محمد رعد با مکرون

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، ایسنا نوشت: منابع لبنانی تاکید کردند امانوئل ماکرون درخواست یک قطب برجسته حزبی لبنان را در ملاقات انحصاری با گروه 14 مارس بدون بقیه مدعوین رد کرد. این منابع همچنین بعضی جزئیات ملاقات مکرون با محمد رعد را فاش کردند.

افشای جزئیاتی از ملاقات محمد رعد با مکرون

این منابع دیپلماتیک به المیادین گفتند، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در ملاقات با روسای احزاب و فراکسیون های لبنان گفت: اهمیت این ملاقات در این است که همه شما حول یک میز جمع شده اید و اهمیت بیشتر این ملاقات به این دلیل است که یک نماینده از حزب الله در آن حضور دارد.

این منابع در عین حال فاش کردند، مکرون طرح بعضی قطب های سیاسی درباره لزوم خلع سلاح حزب الله به عنوان یک اولویت را رد کرد.

این منابع تاکید کردند، مکرون اولویت را اصلاحات و حل و فصل مسائل روزانه ملت لبنان در حال حاضر برشمرد. او اشاره نمود با آنالیز حساب های اقتصادی تمام موسسات از جمله بانک مرکزی لبنان موافق است.

رئیس جمهوری فرانسه در این نشست به ناتوانی دولت های قبلی در حل ساده ترین مسائل نظیر زباله ها و برق اشاره نمود.

به گفته منابع، مکرون خطاب به حضار گفت: همه شما پول هایی را به چنگ آورده اید و من این مساله را می دانم.

منابع به المیادین فاش کردند، محمد رعد، نماینده فراکسیون وفا به مقاومت هیچ اظهارنظری درباره حرف های مکرون خطاب به حضار درخصوص به دست آوردن اموال و پول ها نکرد زیرا می دانست رئیس جمهوری فرانسه منظورش حزب الله لبنان نیست.

براساس تاکید این منابع، مکرون به رعد گفته این ملاقات اولین ملاقات رسمی در سطح ریاست جمهوری با حزب الله لبنان منعکس کننده توجه پاریس به حضورش در صحنه است.

منابع دیپلماتیک گفتند، مکرون به صورت مثبت از اظهارات رعد درباره سلام شخصی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان استقبال کرد.

بنا به گفته این منابع، رئیس جمهوری فرانسه به نظر می رسد که به صورت مرحله ای در متقاعد کردن رئیس جمهوری آمریکا پیروز شده و او را متقاعد نموده که راه حل درست غرب این است که واقعبینانه با توازن گروه های مردمی و سیاسی موجود در لبنان تعامل کند.

در خاتمه این منابع تاکید کردند، مکرون اول سپتامبر در بیروت خواهد بود در سفری که قرار بود قبلا به مناسبت صدمین سالگرد اعلام لبنان کبیر انجام گیرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 796

به "افشای جزئیاتی از ملاقات محمد رعد با مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیاتی از ملاقات محمد رعد با مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید