از شرایط کرونایی مازندران چه خبر؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مازندران با وجود اینکه فراز و فرود های شیوع کرونا همچنان در مازندران ادامه دارد، به نظر می رسد تزریق واکسن، توانسته مجال افزایش سرعت شیوع را بگیرد و استان را به نقطه ثابت برساند، هرچند به گفته متخصصان، این نقطه ثبات شکننده است و به میزان رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل های مربوطه، بستگی دارد.

از شرایط کرونایی مازندران چه خبر؟

به گزارش ایسنا؛ دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته تعداد 57 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی شرح داد: در همین مدت تعداد 90 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل فرایند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اعلام نمود: هم اکنون 288 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد 54 نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

از سوی دیگر، بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر 88 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در 24 ساعت گذشته 13 بیمار تازه بستری و 16 بیمار هم ترخیص شدند. همچنین، 19 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

هم اکنون 376 بیمار مبتلا به کووید 19 و یا مشکوک به ویروس کرونا، در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه های علوم پزشکی مازندران بستری هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1533

به "از شرایط کرونایی مازندران چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از شرایط کرونایی مازندران چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید