آمریکا نقض تحریم های ایران توسط توئیتر را آنالیز می نماید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تد کروز، سناتور جمهوری خواه آمریکا همسو با ترامپ در حساب کاربری خود در حال افزایش فشارها علیه شبکه اجتماعی توئیتر است.

آمریکا نقض تحریم های ایران توسط توئیتر را آنالیز می نماید

در این ارتباط تدکروز، سناتور تگزاس در نامه ای که روز آدینه به وزارت دادگستری و خزانه داری آمریکا ارسال شده، از آن ها خواسته است تا این موضوع را آنالیز نمایند که آیا توئیتر قانون تحریم ها علیه ایران را نقض نموده است یا خیر؟

این نخستین بار است که یکی از مقامات آمریکایی ادعای نقض تحریم های آمریکا را علیه یک شبکه اجتماعی در فضای مجازی مطرح می نماید.

درخواست سناتور آمریکایی برای آنالیز نقض تحریم های ایران از سوی توئیتر پس از تشدید تنش ها میان این شبکه اجتماعی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اجرا شده است.

طی چند روز گذشته روابط ترامپ با توئیتر دچار تنش شده و به تازگی نیز رئیس جمهور آمریکا پیغامی را در توئیتر منتشر کرد که این رسانه اجتماعی مجبور به عدم نمایش اولیه و سانسور آن پیغام شد.

در این ارتباط در صفحه نخست حساب توئیتری ترامپ، به جای متن نوشته شده توسط ترامپ، هشداری از سوی توئیتر به چشم می خورد که در آن گفته شده:

این توئیت قواعد توئیتر را به دلیل ترویج خشونت نقض می نماید و به هر حال، توئیتر مصمم است که توئیت همچنان برای منافع عمومی قابل دسترس باشد.

دعوا میان این دو بعد از آن بالا گرفت که ترامپ در انتقاد از تصمیم فرماندار دموکرات کالیفرنیا مبنی بر برگزاری انتخابات 2020 به وسیله رأی گیری پُستی، پیغام هایی در رد این شیوه از رأی گیری که به زعم وی با کلاهبرداری فرقی ندارد، منتشر کرد.

توئیتر هم در یک نیم خط آبی رنگ که با علامت تعجب همراه بود؛ به طور ضمنی از 80 میلیون نفری که رئیس جمهور آمریکا را در این رسانه اجتماعی دنبال می نمایند، خواست که حرف های ترامپ را بدون مطالعه باور ننمایند.

نتیجه آنکه ترامپ هم با یک توئیت گزنده، توئیتر را به سرکوب آزادی بیان متهم کرد و مدعی شد که اجازه انجام چنین کاری را نمی دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 693

به "آمریکا نقض تحریم های ایران توسط توئیتر را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا نقض تحریم های ایران توسط توئیتر را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید