8 دمنوش خوش طعم برای تسکین گلودرد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، با بعضی از محبوب ترین انواع چای و دمنوش برای تسکین درد گلو بیشتر آشنا می شویم.

8 دمنوش خوش طعم برای تسکین گلودرد

به گزارش خبرنگاران، عصر ایران به نقل از پریونشن نوشت: زمانی که با احساس خراشیدگی در گلو روبرو هستید و سرفه به سراغ شما می آید، نخستین چیزی که برای نوشیدن انتخاب می کنید، احتمالا یک فنجان بزرگ چای گرم است. چای یا نوشیدنی های گرم دیگر می توانند به تسکین التهاب، پاکسازی مسیرهای بینی و کاهش مقدار مخاط که از مسیرهای بینی سرچشمه می گیرد و ممکن است گلو را هر چه بیشتر تحریک کند، یاری می نماید. بعضی انواع چای در تسکین درد نقش داشته و بعضی دیگر به تنظیم فراوری مخاط یاری می نمایند.

با این وجود یک نوع چای را نمی توان برای تسکین علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا نسبت به بقیه بهتر و مفیدتر دانست. شما می توانید نوعی را که بیشتر از آن لذت می برید، انتخاب کنید.

در ادامه با بعضی از محبوب ترین انواع چای برای تسکین درد گلو بیشتر آشنا می شویم.

دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان همان گونه که از نام آن تعیین است، مزه ای شیرین دارد و از گیاه Glycyrrhiza glabra به دست می آید. در شرایطی که این نوع چای ممکن است به واسطه خواص تسکین دهنده مسائل گوارشی، مانند سوزش سر دل شناخته شده باشد، مطالعه ای در سال 2015 به خواص ضد میکروب و ضد ویروس آن اشاره داشت که می تواند عاملی کلیدی در مشاخصه با باکتری ها و ویروس های مسبب گلودردهای عفونی باشد.

دمنوش ریشه مارشمالو

ریشه مارشمالو با نام علمی Althaea officinalis یک گیاه دارویی است که ماده ای چسبنده و ژل مانند به نام لعاب را ترشح می نماید که می تواند گلو را پوشش داده و اثری تسکین دهنده داشته باشد. مطالعه ای کوچک در سال 2014 نشان داد که ریشه مارشمالو از خواص تسکین دهنده درد - به ویژه زمانی که با التهاب همراه است - سود می برد. التهاب از نشانه های شاخص گلودرد است.

دمنوش بابونه

اگر در پی یک دمنوش دارویی کلاسیک برای تسکین درد گلوی خود هستید، دمنوش بابونه همراه با مقدار کمی عسل انتخابی ایده آل است. این چای بسیار آرامش بخش و تسکین دهنده است. بابونه سرشار از آنتی اکسیدان هاست که نشان داده اند به بهبود خشکی و درد گلو یاری می نمایند.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل و گالانگال (ریشه ای مشابه با زنجبیل) به واسطه آثار ضد التهاب خود شناخته شده هستند. در شرایطی که درمان التهاب و عفونت احتمالی مرتبط با گلودرد شرایطی خوب را رقم می زند، افزودن اندکی دارچین به این چای می تواند اثرگذاری آن را هر چه بیشتر افزایش دهد. دارچین از خواص ضد باکتری برخوردار است و عطر و طعم فوق العاده ای نیز به این چای می بخشد.

دمنوش زردچوبه

زردچوبه که به خانواده ای مشابه با زنجبیل تعلق دارد، دیرزمانی است که به واسطه خواص ضد عفونی نماینده خود در کشورهای آسیایی استفاده می گردد. دمنوش زردچوبه می تواند خواص ضد التهاب و ضد میکروب را ارائه کند. این چای توانایی خود در تسکین ناراحتی معده را نیز نشان داده است.

دمنوش نعناع بیابانی

اگر در پی اثر خنک نمایندگی هستید، نعناع بیابانی می تواند به این احتیاج شما پاسخ دهد. نعناع بیابانی سرشار از منتول است که مسئول حس خنک نمایندگی مرتبط با نعناع است. نعناع بیابانی و منتول از خواص ضد باکتری برخوردار هستند و می توانند به تسکین گلودرد ناشی از عفونت باکتریایی یاری نمایند.

دمنوش نارون لغزنده

این دمنوش گیاهی از بخش داخلی پوست درخت نارون لغزنده که یک درخت بومی آمریکای شمالی است، تهیه می گردد. همانند ریشه مارشمالو، نارون لغزنده سرشار از لعاب فراوری می نماید که می تواند گلو را پوشش و تسکین دهد. در فراوری بعضی قرص های مکیدنی برای تسکین گلودرد از این ماده استفاده می گردد.

دمنوش چای سبز

احتمالا چیزهای بسیاری درباره فواید فوق العاده چای سبز شنیده اید اما تکرار آنها همچنان می تواند ارزشمند باشد. این نوشیدنی محبوب سرشار از اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی است اما ستاره واقعی محتوای آنتی اکسیدانی آن است. بر همین اساس است که چای سبز با پیشگیری از بیماری و سلامت بهتر قلب پیوند خورده است. خواص ضد التهاب، ضد باکتری و ضد ویروس این نوشیدنی برای بدن انسان معجزه می نمایند. برای بهبود عطر و طعم چای سبز می توانید اندکی عسل یا دارچین به آن اضافه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 96

به "8 دمنوش خوش طعم برای تسکین گلودرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دمنوش خوش طعم برای تسکین گلودرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید