3 روز عزای عمومی در پنج کشور عربی در پی درگذشت سلطان قابوس

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مقام های امارات، کویت، اردن، مصر و قطر در پی درگذشت پادشاه عمان سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

3 روز عزای عمومی در پنج کشور عربی در پی درگذشت سلطان قابوس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داستان نویسی به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور ریاستی امارات با صدور بیانیه ای، درگذشت قابوس بن سعید پادشاه عمان را تسلیت گفت.

در بیانیه وزارت امور ریاستی امارات آمده است: ما امروز سوگوار رهبری هستیم که از بارزترین و خالص ترین فرزندان دو امت عربی و اسلامی بود و چیزهای زیادی را به ملت خود بخشید و زندگیش را وقف دفاع از مسائل این ملت کرد.

این بیانیه به نقل از خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات آورد: درگذشت سلطان قابوس را به خاندان سلطنتی عمان و ملت این کشور تسلیت می گوییم و به منظور ادای احترام به وی، سه روز عزای عمومی اعلام نموده که از امروز شروع می گردد.

همچنین طبق این بیانیه، طی این 3 روز پرچم امارات در تمامی ادارات دولتی در داخل کشور و سفارتخانه ها و نمایندگی های دیپلماتیک آن در خارجه نیمه برافراشته خواهد بود.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر نیز ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت پادشاه عمان، سه روز عزای عمومی در سراسر مصر گفت.

ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای توضیح داد: امت عرب امروز رهبری را از دست دادند که از باعزت ترین انسان ها و یک رهبر خردمند بود که زندگیش را در راه کشور و ملتش سپری کرد. تاریخ نام او را به عنوان سمبل قدرت و اتحاد سلطنت عمان در طول نیم قرن ثبت خواهد نمود.

دیوان پادشاهی اردن نیز با صدور بیانیه ای، با ملت عمان به مناسبت درگذشت پادشاه کشورشان ابراز همدردی کرد.

طبق این گزارش، پادشاه اردن، امیر قطر و امیر کویت نیز به منظور ادای احترام به سلطان قابوس، 3 روز عزای عمومی اعلام نموده اند.

دیوان پادشاهی عمان، بامداد امروز از درگذشت قابوس بن سعید، پادشاه این کشور در سن 79 سالگی اطلاع داد. مراسم تشییع و تدفین پیکر سلطان قابوس ساعاتی پیش در مقبره خاندان سلطنتی انجام شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 457

به "3 روز عزای عمومی در پنج کشور عربی در پی درگذشت سلطان قابوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روز عزای عمومی در پنج کشور عربی در پی درگذشت سلطان قابوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید