گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، یورونیوز به نقل از ساندی تایمز نوشت: در پی وخیم شدن شرایط زندگی در ایران به دلیل مسائل متعدد مالی و گرانی کم سابقه طبقۀ مرفه ایران بیش از هر زمانی به ترکیه پناه برده است؛ همسایه ای که ایرانی ها برای ورود به آن احتیاج به ویزا ندارند.

گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، بنا بر گزارش نشریه انگلیسی زبان ساندی تایمز، در سال 2019 میلادی 30 هزار ایرانی به این کشور همسایه گریخته اند. بخش عمده ای از این گروه مهاجران تحصیل نموده و کارآفرینان بوده اند که ترکیه را مکانی مناسب برای سرمایه گذاری می دیدند.

بسیاری از ایرانی های ثروتمند، از یکی از مقررات دولت ترکیه که می گوید با 200 هزار پوند سرمایه گذاری می توان شهروندی این کشور را به دست آورد، استفاده نموده اند و توانسته اند بسیار راحت تر از دیگر کشورها، تابعیت ترکیه را به دست آورند.

آنها تنها در هشت ماهه نخست امسال میلادی 3 هزار خانه در ترکیه خریده اند که تقریبا دو برابر میزان خرید خانه توسط آنها در سال 2018 میلادی بوده است.

یک حقوقدان ترک مدعی شد: ایرانی ها کشور باثباتی ندارند و به همین دلیل به ترکیه می آیند. آنها در اینجا احساس راحتی می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 320

به "گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید