گروه عراقی سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله به فرودگاه اربیل را پذیرفت

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، یک گروه عراقی به نام سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله پهپادی به فرودگاه اربیل را برعهده گرفت.

گروه عراقی سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله به فرودگاه اربیل را پذیرفت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، گروه مسلح سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله پهپادی به فرودگاه اربیل اقلیم کردستان عراق را برعهده گرفت. این گروه بخشی از فرودگاه را که نیروهای آمریکایی در آنجا مستقر هستند هدف قرار داد.

این گروه خطاب به سربازان آمریکایی در عراق گفت: قبلا هم به شما هشدار دادیم در صورتی که هواپیماهایتان مجددا از پرواز خودداری نمایند ما مجبور می شویم از روش های دیگری برای حمله به شما در عمق پایگاه هایتان استفاده کنیم.

این گروه که قبلا هم مسئولیت حملات مشابه را برعهده گرفته بودند، گفت: بگذارید هواپیماهایتان بار دیگر پرواز نمایند تا مجبور نشویم آنچه دیشب انجام دادیم انجام بدهیم. به مردم غیورمان تعهد داده ایم تا شما را در هوا نابود کنیم.

رسانه ها و شبکه های اجتماعی می گویند که ائتلاف ضد داعش پروازهای خود در عراق را به خاطر ترس از هدف قرار دریافت کاهش داده است اما افسری در فرماندهی عملیات مشترک عراق این مسئله را تکذیب کرد و ائتلاف تمام مأموریت های خود را براساس توافق های قبلی با نیروهای عراقی انجام می دهد. مأموریت ائتلاف دیگر جنگ نیست بلکه به ارائه یاری و پشتیبانی از نیروهای عراقی و انجام حملات هوایی دقیق علیه مخفی گاه های داعش در صورت لزوم محدود می گردد.

این فرمانده گفت: فرودگاه بین المللی اربیل یک فرودگاه عراقی است و نباید به هر دلیلی در معرض این حملات قرار گیرد. هماهنگی میان بغداد و اربیل با هدف اتخاذ اقدامات مناسب برای حفاظت از فرودگاه و تمام منطقه ها دیگر وجود دارد.

احمد هوشیار، مدیر فرودگاه اربیل هم گفت که پروازهای فرودگاه متوقف نشده است.

امید خوشناو، استاندار اربیل از ائتلاف آمریکا خواست از اقلیم کردستان در برابر این حملات حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1350

به "گروه عراقی سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله به فرودگاه اربیل را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه عراقی سرایا اولیاء الدم مسئولیت حمله به فرودگاه اربیل را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید