کاوشگر مارس 2020 گذشته حیات در مریخ را خواهد فهمید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، کاوشگر رباتیک 6 چرخ مارس 2020 وظیفه دارد به محض فرود در سیاره سرخ اطلاعاتی راجع به علائم حیات در گذشته مریخ جمع آوری کند.

کاوشگر مارس 2020 گذشته حیات در مریخ را خواهد فهمید

به گزارش گروه فناوری وبلاگ داستان نویسی، ناسا برنامه ریزی نموده که کاوشگر مارس 2020 (Mars 2020) را در ماه ژوئیه امسال به فضا ارسال کند تا این کاوشگر در 48 کیلومتری دهانه برخوردی Jezero مریخ فرود آید.

این کاوشگر رباتیک 6 چرخ زمانی که به مریخ برسد کار های متعددی انجام خواهد داد که مهم ترین آن کسب اطلاعاتی راجع به علائم حیات در گذشته مریخ است.

مارس 2020 پس از فرود به سطح مریخ در سال 2021 باید جهت های زیادی را بپیماید. سازندگان، آن را به دوربین های بسیار بهتری (با وضوح بالاتر و وسعت دید بیشتر) نسبت به نسخه های قبلی و یک رایانه اضافی برای قدرت بیشتر در پردازش تصاویر و تهیه نقشه ها و همچنین نرم افزاری پیشرفته تر برای پیمایش اتوماتیک سطح مریخ مجهز نموده اند.

این تجهیزات به مارس 2020 این قدرت را می دهند که به طور متوسط 200 متر در روز حرکت کند تا به دنبال نشانه های حیات باشد و به شناخت بیشتر بشر از آب و هوا و خاک شناسی سیاره سرخ یاری کند.

قرار است این کاوشگر نمونه هایی را از سطح مریخ جمع آوری نموده و به زمین بازگرداند تا دانشمندان سراسر دنیا در آزمایشگاه های مجهز خود بتوانند این نمونه ها را با جزئیات دقیق برای شواهد وجود حیات در سیاره سرخ آنالیز نمایند.

ناسا و آژانس فضایی اروپا با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا این نمونه ها را آنالیز نمایند.

برنامه های اخیر این دو سازمان که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، نشان از آن دارد که در سال 2026 میلادی دو پرتاب مهم انجام خواهد شد.

یکی از این پرتاب ها مربوط به کاوشگر ERO آژانس فضایی اروپا و دیگری مربوط به ماموریت SRL ناسا است که هر دو آن ها به جمع آوری نمونه از مریخ خواهند پرداخت و اگر این ماموریت ها طبق برنامه ریزی های از پیش مشخص شده پیش رود، نمونه ها در سال 2031 میلادی به زمین خواهند رسید.

محققان معتقدند که ماموریت جمع آوری نمونه از مریخ یک دهه طول خواهد کشید، ولی در حال حاضر مردم باید نسبت به اطلاعاتی که از این نمونه ها به دست خواهد آمد، آماده باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 401

به "کاوشگر مارس 2020 گذشته حیات در مریخ را خواهد فهمید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگر مارس 2020 گذشته حیات در مریخ را خواهد فهمید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید