چگونه از هک شدن ایمیل خود جلوگیری کنیم؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به همین دلیل، چندی پیش، غول فناوری اپل از رفع کردن نقص های آزار دهنده در سیستم عامل آی او اس و رفع چالش های دیگری در به روزرسانی سیستم آندروید خبر داد، بدین ترتیب می توان گفت که به روزرسانی مداوم دستگاه ها یک نیاز اساسی برای جلوگیری از هک شدن است.

چگونه از هک شدن ایمیل خود جلوگیری کنیم؟

در عصر حاضر، پست الکترونیکی (ایمیل) به عنوان عمده ترین وسیله ارتباطی بین همه کاربران در سراسر جهان شناخته می شود، به ویژه شرکت ها و سازمان هایی که با بهره گیری از تحول دیجیتالی که به کاهش هزینه های آن ها کمک می کند، در تعاملات و داد و ستد های تجاری خود استفاده از کاغذ را متوقف کرده اند.

با نگاهی به پلتفرم های که شرکت ها برای ارتباطات خود استفاده می کنند، در خواهیم یافت که مایکروسافت اکسچنج سرور (Microsoft Exchange Server)، در خط مقدم این بخش واقع شده است، اما این سرور نیز دستخوش چالش ها و آسیب پذیری های بسکمک است.

یک شکاف امنیتی در سرور مایکروسار فت اکسچنج، تنها در ظرف یک ساعت، زمینه بروز هزاران مورد نقض امنیتی را فراهم کرد و سرورهای شرکت ها را دسراسر جهان در معرض خطر هک شدن قرار داد.

سرویس پست الکترونیکی غول فناوری مایکروسافت که اغلب شرکت ها و سازمان ها از آن استفاده می کنند و سهولت ساخت ایمیل برای هر کارمند را به نام شرکت فراهم می کند، علی رغم شهرت و استفاده گسترده که دارد با چالش های امنیتی روبه رو است.

شرکت مایکروسافت اظهار داشت که به دلیل شکاف های امنیتی جدی، امکان دسترسی هکر ها به تمام پیام ها و داده های مهم و حساس در هر حسابی که به روزرسانی نشده باشد، وجود دارد. در این میان، برخی از منابع خاطرنشان می کنند که میزان نفوذ هکر ها فراتر از تصور است.

بسکمک از شرکت ها و سازمان ها به دلیل نگرانی از این که به روزرسانی جدید ممکن است با سیستم های سخت افزاری قدیمی آن ها سازگار نباشد، از به روزرسانی مداوم سرورهای خود در سرور های مایکروسافت اکسچنج خودداری می کنند.

اما این امر در فرجام، شرکت های مزبور را با مسائل بزرگتری که عبارت از نشت داده ها، پیام های محرمانه و سایر اسناد و مدارک باشد، روبه رو می کند که هیچ راه حلی ندارد و بی اعتنایی مسئولان فناوری اطلاعات در به روزرسانی های امنیتی مداوم، باعث مسائل یادشده می شود.

هرچند شرکت مایکروسافت اظهار داشت که به منظور کاهش این چالش، کدهایی را برای مسئولان شرکت ها ارائه کرده است تا در فرایند بررسی شناسه های آن ها، اعم از این که در معرض هک شدن قرار گرفته اند یا خیر، به آن ها کمک کند، اما این اقدام بر جلوگیری از هک شدن کافی نیست و تمام شرکت ها و سازمان ها باید از به روزرسانی سرویس اطمینان حاصل کنند، سپس میزان آسیب وارده را مورد بررسی قرار دهند، زیرا ممکن است شرکت ها و نهاد های دیگری در منطقه نیز از طریق همین شکاف امنیتی هدف حمله هکر ها قرار گرفته باشند.

این گزارش بر اهمیت به روزرسانی مداوم همه سرویس های الکترونیکی، به ویژه دستگاه های هوشمند تأکید دارد، زیرا علی رغم این که شرکت های فناوری اطلاعات، به روزرسانی هایی جدید را اعلام می کنند، اما بسکمک از کاربران اهمیتی به این به روزرسانی های نمی دهند و این سهل انگاری، دستگاه ها و گوشی ها را در معرض خطرک هک شدن قرار می دهد.

به همین دلیل، چندی پیش، غول فناوری اپل از رفع کردن نقص های آزار دهنده در سیستم عامل آی او اس و رفع چالش های دیگری در به روزرسانی سیستم آندروید خبر داد، بدین ترتیب می توان گفت که به روزرسانی مداوم دستگاه ها یک نیاز اساسی برای جلوگیری از هک شدن است.

هرچند نقص های امنیتی اعلام شده در سیستم عامل مایکروسافت متعلق به شرکت ها بوده و کاربران شخصی را شامل نمی شود، اما همه کاربران باید بدانند که ایمیل ها و حساب های کاربری آن ها از ایمنی کافی برخوردار نیستند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1178

به "چگونه از هک شدن ایمیل خود جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از هک شدن ایمیل خود جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید