چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، چندین ماه است که طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی وارد مرحله اجرایی شده اما گفته می گردد علی رغم اقداماتی همچون کاهش ظرفیت سهمیه کارت سوخت صندلی داران، هنوز این طرح مورد استقبال قرار نگرفته است.

چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، اوایل خردادماه بود که خبر طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی منتشر شد و آن طور که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت قرار بر این بود که ابتدا این طرح در 20 مردادماه ابتدا در چهار کلان شهر و سپس در کل کشور اجرایی گردد. تاریخ اجرای این طرح اما، از سوی شرکت ملی پخش به 22 مردادماه تغییر یافت و از این تاریخ این طرح به طور رسمی شروع به کار کرد.

با این وجود تا اول شهریورماه، شاهد تغییرات چندانی در این حوزه نبودیم؛ چراکه کارت سوخت صندلی داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت و هر فردی تا هر میزانی که تقاضا داشت می توانست سوخت گیری کند؛ اما از اول شهریورماه به بعد تمام میزان سوخت گیری با کارت آزاد صندلی ها در کل کشور در هر بار سوخت گیری، از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش یافت و این در شرایطی است که هنوز تعداد زیادی از افراد نتوانسته اند کارت سوخت خود را دریافت نمایند.

قرار نیست 95 درصد افراد از کارت سوخت صندلی داران استفاده نمایند

هرچند در این بین صحبت هایی مبنی بر کاهش بیشتر ظرفیت کارت سوخت صندلیداران به گوش رسید اما تا کنون تغییری در روند قبلی صورت نگرفته است. در مجموع استقبال از این طرح از سوی مصرف نمایندگان زیاد نبوده که دلایل متعددی برای این امر مطرح است تا جایی که حتی بیژن زنگنه - وزیر نفت - نیز اعلام نموده است که قرار نیست که 95 درصد افراد از کارت سوخت صندلی داران استفاده نمایند. سیاست استفاده از کارت سوخت به ما ابلاغ شده به همین دلیل با کاهش ظرفیت کارت سوخت صندلی داران قصد ترویج استفاده از کارت سوخت شخصی افراد را داشتیم و باید بگویم که تا چند روز دیگر کارت سوخت در 9 کلانشهر برای همه خودروها صادر خواهد شد.

به گفته وی البته تعداد کمی از افراد هنوز کارت سوخت ندارند اما تا قبل از سرانجام مهرماه همه کارت های سوخت صادر خواهد شد. این در حالی است که حدود یک میلیون کارت سوخت همچنان در باجه های معطله پست واقع شده است.

هم چنین در همین رابطه و میزان استقبال افراد از طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی، نایب رییس اتحادیه صندلی داران سوخت به وبلاگ داستان نویسی گفت: به دلیل این که کارت سوخت صندلی داران هنوز در مراکز سوخت گیری وجود دارد، افراد تمایل چندانی به استفاده از کارت سوخت شخصی خود ندارند و به همین علت باید گفت که هم چنان استقبال استفاده از کارت سوخت محدود است و تعداد کمی از افراد از کارت سوخت شخصی خودشان استفاده می نمایند.

عطاپور با تاکید بر اینکه صندلی های سوخت هیچ مسئله ای برای پوشش دادن طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی ندارند، اظهار کرد: ضروری است شرایطی ایجاد گردد که مردم از کارت سوخت شخصی شان برای سوخت گیری استفاده نمایند.

وی ادامه داد: گاهی صحبت هایی به گوش می رسد که صندلی داران مبالغی را برای در اختیار گذاشتن کارت سوخت از افراد اخذ می نمایند که بنده به چنین چیزی اعتقاد ندارم و تاکنون نیز گزارشی در این باره به ما نشده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صندلی داران با تاکید بر اینکه هیچ گزارش تخلفی در این باره به سندیکا و دیگر بخش ها نرسیده است، اظهار کرد: بعید می دانم کسی نسبت به این مساله شکایتی نموده باشد. البته در تمام صندلی ها، دو شماره تلفن برای ارائه نظرات و شکایات گذاشته شده است اما با این وجود تاکنون گزارشی را دریافت ننموده ایم.

عطاپور با تاکید بر اینکه همه افراد رفاه و آسایش خودشان را بر هر چیز ترجیح می دهند، گفت: مادامی که کارت سوخت صندلی داران به راحتی در اختیار افراد قرار می گیرد، قطعا کسی تمایل به استفاده از کارت سوخت شخصی خود ندارد، اما باید سازوکاری لحاظ گردد تا تمام افراد از کارت سوخت شخصی شان استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 82

به "چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید