پژوهشگران اروپایی: قدیمی ترین گونه ویروس کرونا بیشتر در آمریکا و استرالیا مشاهده شده

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، گروهی از پژوهشگران انگلیسی و آلمانی گزارشی را درباره منشاء کووید-19 منتشر کردند که بر اساس آن ویروس کرونای جدید که اکنون در سراسر دنیا شیوع پیدا نموده، تا کنون چند بار جهش پیدا نموده و گونه اولیه آن بیشتر در آمریکا و استرالیا دیده شده است.

پژوهشگران اروپایی: قدیمی ترین گونه ویروس کرونا بیشتر در آمریکا و استرالیا مشاهده شده

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داستان نویسی به نقل از رادیو بین المللی چین، پژوهشگران با استفاده از فناوری شبکه ژنتیکی، مسیرهای تکامل اولیه کووید-19 در میان انسان ها را بازسازی کردند. دکتر پیتر فورستر متخصص ژنتیک از دانشگاه کمبریج انگلستان و یکی از محققان این پژوهش گفت که آنها با آنالیز مجموعه کامل داده های 160 توالی ژنی که از 24 دسامبر سال 2019 تا 4 مارس سال 2020 در مناطق مختلف دنیا جمع آوری شده، سه گونه کووید-19 را که باهم متفاوت بوده و در عین حال ارتباط نزدیکی داشته اند کشف کردند که به ترتیب گونه های اِی، بی و سی نامیده شده اند.

بر اساس نتیجه تحقیقات، گونه اِی که به ویروس کرونای یافته شده از بدن خفاش و پنگولین (مورچه خوار پولکی) نزدیکتر توسط پژوهشگران منشاء ویروس نامیده شده و گونه بی پس از جهش از گونه اِی شکل گرفته و گونه سی نیز جهش یافته گونه سی است.

این پژوهشگران همچنین اعلام کردند که گونه های جهش یافته از گونه اِی از نمونه یک شهروند آمریکایی ساکن وو هان کشف شد که مشابه آن در میان بسیاری از مبتلایان آمریکایی و استرالیایی نیز پیدا شده است. گونه بی ویروس گونه ای است که به طور عمده در منطقه آسیای شرقی از جمله وو هان مشاهده و تقریبا تنها مختص این منطقه بوده است. پژوهشگران تردید دارند که مردم خارج از این منطقه پادتن گونه بی را در بدن خود داشته باشند. گونه سی کووید-19 گونه اصلی یافته شده در اروپاست که در آغاز شیوع کرونا در فرانسه، ایتالیا، سوئد و انگلیس دیده شده و نیز موارد مبتلا به آن در سنگاپور، هنگ کنگ و کره جنوبی نیز گزارش شده است. اما در خاک اصلی چین این گونه ویروس پیدا نشده است.

بر اساس نتیجه این تحقیقات، نخستین مورد مبتلا به کووید-19 و سرایت آن ممکن است از دهه دوم ماه سپتامبر تا آغاز ماه دسامبر سال 2019 آغاز شده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 585

به "پژوهشگران اروپایی: قدیمی ترین گونه ویروس کرونا بیشتر در آمریکا و استرالیا مشاهده شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگران اروپایی: قدیمی ترین گونه ویروس کرونا بیشتر در آمریکا و استرالیا مشاهده شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید