پاسخ کنعانی به سخنان جو بایدن درباره اعتراضات

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه اینستاگرامش در واکنش به اظهارات مداخله جویانه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پی ناآرامی های اخیر در ایران نوشت: از شروع تحولات اخیر در ایران، دیروز شنبه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار طی اظهاراتی مداخله جویانه، از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.

پاسخ کنعانی به سخنان جو بایدن درباره اعتراضات

ایشان، چون نه مشاوران امینی دارد و نه حافظه خوبی، به وی یادآور می شوم که ایران قوی تر و استوارتر از آن بود که با تحریم های ظالمانه و تهدیدات پوچ شما تسلیم گردد. اکنون نیز سربلندتر از آن است که با مداخلات و اظهار شگفتی های سیاستمداری خسته از سال ها اقدام بی نتیجه علیه ایران، اراده اش متزلزل گردد.

نه اظهارات بایدن و نه مداخله جویی های آمریکا هرگز ما را متعجب نمی کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار، ماهیت حقیقی نظام آمریکاست، اما، ما مردمان تاریخیم و در عمق تاریخ ریشه دوانده ایم. از کودتای آگوست 1953 (28 مرداد 1332 خورشیدی) تا به امروز به خوبی سیاست های ضدایرانی دولت آمریکا در فکر هایمان ثبت شده است؛ و البته تاریخ و نقطه نقطه جهان شهادت می دهد که زخم جنایت و خشونت آمریکا بر تن جهانست.

عادت شما ماهی گرفتن از آب های گل آلود است. اما یادتان باشد، اینجا ایران است: سرزمین مردان و زنان سرفراز. در خانه خویش، با هم تبادل نظر می کنیم، با هم کار می کنیم، با هم برای ترمیم زخم های کوچک و بزرگ ایران خواهیم کوشید، با هم برای استقلال ایران خواهیم ایستاد و صدالبته شکست دیگری بر انبوه شکست هایتان افزوده خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1801

به "پاسخ کنعانی به سخنان جو بایدن درباره اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ کنعانی به سخنان جو بایدن درباره اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید