واگذاری یک ملک تاریخی به سرمایه گذار؛ شهرداری تجدید نظر کند!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر استفاده بهینه ای از عمارت عین الدوله نمی گردد و بخشی از محوطه این ملک تاریخی را به یک سرمایه گذار واگذار نموده اند.

واگذاری یک ملک تاریخی به سرمایه گذار؛ شهرداری تجدید نظر کند!

به گزارش ایسنا، میثم مظفر در یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به اینکه در حال حاضر استفاده بهینه ای از عمارت عین الدوله نمی گردد، گفت: این عمارت بدون هیچ تابلو و اطلاع رسانی و بدون حضور گردشگران به جای مانده است.

وی اضافه نمود: هفت نفر پرسنل در اتاق های این عمارت مستقر هستند این در حالی است که این عمارت می تواند مرکزی برای آموزش و فراوری مجسمه های مفهومی و حجمی باشد و برای زیباسازی به کار گرفته گردد.

عضو شورای شهر تهران تاکید نمود: سازمان زیباسازی بخشی از محوطه این ملک تاریخی را به یک سرمایه گذار واگذار نموده که در حال کندن زمین و احداث سازه های فلزی برای راه اندازی یک رستوران و یا کافی شاپ است که مغایر با شرایط نگهداشت این بناهای تاریخی است.

مظفر با بیان اینکه مبلغ این کافی شاپ نیز جای سوال دارد؟ اضافه نمود: انتظار داریم که شهرداری نیز در انعقاد قرارداد و تناسب با کاربری این محل تجدید نظر داشته باشد و برای بهره وری بیشتر و بهتر سازمان زیباسازی و شهروندان، برنامه ریزی کند تا از این فرصت بهتر استفاده گردد.

باغ و عمارت عین الدوله از بناهای تاریخی و یکی از آثار ملی ارزشمند ایران است که در دوره قاجاریه احداث شد واین بنا در خیابان جمالی و در محلهٔ پاسداران در شهر تهران واقع شده است. این باغ-عمارت، محل اقامت ییلاقی عین الدوله وزیر سه دورهٔ حساس تاریخی در دوران قاجار بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1905

به "واگذاری یک ملک تاریخی به سرمایه گذار؛ شهرداری تجدید نظر کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری یک ملک تاریخی به سرمایه گذار؛ شهرداری تجدید نظر کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید