هرمانس: جهانبخش باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا برود، آزمون و عزت اللهی می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مدیر فنی باشگاه نایخمن هلند با تمجید از عملکرد علیرضا جهانبخش در دو فصل حضورش در این تیم تأکید کرد که این ملی پوش ایرانی باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا برود.

هرمانس: جهانبخش باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا برود، آزمون و عزت اللهی می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، باشگاه نایخمن هلند نام آشنایی برای اهالی فوتبال ایران به واسطه حضور علیرضا جهانبخش در این تیم است. ملی پوش ایرانی با انتقال به تیم نایخمن هلند و درخشش در ژوپیلر لیگ توانست مورد توجه آلکمار قرار بگیرد و به این تیم مطرح هلندی بپیوندد.

مسئولان باشگاه نایخمن هلند پس از تجربه پیروز جذب علیرضا جهانبخش و انتقال او به تیم آلکمار راهنمایی فنی تیم دوم خود را نیز به امیر هاشمی مقدم سپردند. این خاتمه کار نبود و آموزشگاه باشگاه نایخمن نیز دو بازیکن 16 سال ایرانی را جذب کرد.

کلمنس هرمانس، مدیرفنی باشگاه نایخمن هلند به دنبال این اتفاقات در گفت وگو با وبلاگ داستان نویسی جوابگوی پرسش های ما شد.

مصدومیت شدید زانو و توقف فوتبال

هرمانس گفت: شش سال به صورت حرفه ای در تیم فورتنا 54 کلن بازی کردم، اما مصدومیت شدید زانو باعث شد تا از ادامه فوتبال محروم شوم. در سال 1984 میلادی به عنوان یاری مربی در تیم نایخمن انتخاب شدم که تا 9 سال این همکاری ادامه یافت. از سال 1993 میلادی با ترک فعالیت در تیم های حرفه ای به کار مربیگری در بسیاری از تیم های آماتوری پرداختم و حتی چندین جام حذفی هلند را توانستم کسب کنم. از سال 2010 نیز دوباره به باشگاه نایخمن بازگشتم و نقش های مختلفی در این تیم داشته و دارم.

نایخمن فصل سختی پیش رو دارد

مدیرفنی باشگاه نایخمن مطرح کرد: نایخمن فصل سختی را در اردویژه هلند پیش رو دارد، زیرا چندین بازیکن کلیدی اش به تیم های دیگری انتقال پیدا نموده اند و بازیکنان جدید زیادی جذب این تیم شده اند که تجربه حضور در این رقابت ها ندارند.

شانس قهرمانی وجود ندارد

وی گفت: شانس قهرمانی برای نایخمن در اردویژه وجود ندارد و باشگاه باید سخت کار کند تا شرایط فعلی بدتر نگردد. نایخمن مسائل اقتصادی دارد و تحت ِکنترل فدراسیون فوتبال هلند است. محدودیت های نیز در جذب بازیکن داریم و باید برای سقوط نکردن بازی کنیم.

به لیگ اروپا راه پیدا نمی کنیم

هرمانس گفت: برای حضور در لیگ اروپا باید در جمع هشت برتر اردویژه قرار بگیریم، اما فکر نمی کنم نایخمن بتواند در خاتمه فصل جاری این رقابت ها چنین رتبه ای را به دست آورد.

تیم ملی هلند جوان گرایی را فراموش کرد

وی درباره تیم ملی هلند مطرح کرد: تیم ملی فوتبال هلند در برهه ای فراموش کرد که زمان بازی بازیکنانی را تمدید می نماید که پیر شده اند و از آن کیفیت فنی مطلوب فاصله زیادی دارند. به همین خاطر هلند هم اکنون با بازیکنان جوانی بازی می نماید که مسئولیت پذیر هستند. البته انتخاب مربی برای هلند چندان مطلوب نبود و کادر فنی فراموش کرد که سطح فنی بسیاری از تیم های ملی فوتبال در اروپا به شدت افزایش یافته است. تغییرات سرعتی، کنار هم جمع کردن بازیکنان باتجربه و جوان و انتخاب مربی که بتواند انگیزه و هیجانی در تیم ملی ایجاد کند با یک کار سنگین فاکتورهای مورد احتیاج فعلی این تیم هستند. این اقدامات می تواند هلند را به نتایج ایده آل برساند و این شرایط را در گذشته نیز پیش رو داشتیم.

هرمانس گفت: پروسه جوان گرایی تیم ملی هلند آسان نیست و همه مربیان این کشور به گونه دیگری فکر می نمایند، اما باید به سرعت و با اعتقاد پایدار آن را انجام دهیم.

مربی ایرانی نایخمن پیروز می گردد

مدیرفنی باشگاه نایخمن درباره سرمربی ایرانی این تیم به وبلاگ داستان نویسی گفت: امیر هاشمی مقدم را به عنوان یک انسان خوب و مربی فوق العاده شناختم. او توانمندی خوبی در ارتباط با بازیکنان و پیشرفت تیم دوم نایخمن دارد. توصیه های من نیز به هاشمی مقدم جهت کارکرد بهتر کاملاً روشن است، زیرا باید به بالاترین مدرک مربیگری که پرولایسنس است دست پیدا کند و سپس وارد فعالیت در سطح حرفه ای گردد. تمام کوشش خود را برای یاری به هاشمی مقدم خواهم کرد و مطمئنم پیروز خواهد شد.

جهانخبش جهت درستی را طی کرد

هرمانس درباره جهانبخش مطرح کرد: علیرضا جهانبخش یک جهت درست را طی نموده است. او پول زیاد را انتخاب نکرد و با بهره مندی از مشاوره خوب هاشمی مقدم توانست به پیروزیت های خوبی در یک تیم متوسط هلند دست پیدا کند. جهانبخش در نایخمن فرصت های زیادی برای بازی کردن داشت و به خوبی پیشرفت کرد. او در ادامه به یکی از چهار تیم برتر هلند پیوست. جهانبخش با حضور در لیگ اروپا و سرعت پیشرفت خوب توانست به یکی از بهترین بازیکنان تیم آلکمار تبدیل گردد.

وی افزود: معتقدم علیرضا جهانبخش در گام بعدی باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا متشکل از انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا برود. پیشرفت جهانبخش در طول فصل جاری اردویژه هلند نشان خواهد داد که آیا می تواند به صورت مستقیم به یکی از لیگ های مورد نظر برود یا همچنان در یک تیم متوسط اروپایی بازی کند. در واقع این فصل معین نماینده آینده جهانبخش است.

بازیکنان ایرانی باید در 17 سالگی به اروپا بروند

مدیرفنی باشگاه نایخمن یادآور شد: اطمینان دارم که چندین بازیکن ایرانی توانایی بازی در هلند و دیگر لیگ های اروپایی را دارند. البته بهتر است این بازیکنان در بهترین زمان ممکن بین سنین 17 تا 18 سالگی راهی تیم های اروپایی شوند. در حال حاضر نیز آموزشگاه باشگاه نایخمن دو بازیکن ایرانی را جذب نموده است.

آزمون و عزت اللهی می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند

وی گفت: در برهه فعلی می گردد همه بازی ها در اینترنت مشاهده کرد و بازی بهترین بازیکنان را که در اروپا هستند به راحتی قابل دیدن است. دو بازی آخر دو نفر از بهترین بازیکنان ایرانی که در تیم روستوف روسیه هستند را برابر آژاکس آمستردام دیدم. آنها می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند.

فوتبال ایران صندلی خوبی دارد

هرمانس درباره فوتبال ایران اظهار داشت: فکر می کنم فوتبال ایران صندلی بسیار خوبی دارد و به طور کلی بسیاری از بازیکنان تیم ملی در تیم های اروپایی بازی می نمایند که پیشرفت خوبی دارند. البته هیچ اطلاعاتی از لیگ ایران ندارم.

آرزوی ویژه برای فوتبالیست های ایرانی

وی در خاتمه گفت: خیلی افتخار می کنم که یک رسانه ایرانی با من مصاحبه کرد و برای این کشور آرزوی بهترین پیروزیت های ورزشی را دارم. امیدوارم شاهد بازی بازیکنان خوب ایرانی در تیم های خوب اروپایی به خصوص تیم نایخمن باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 453

به "هرمانس: جهانبخش باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا برود، آزمون و عزت اللهی می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرمانس: جهانبخش باید به یکی از چهار لیگ برتر اروپا برود، آزمون و عزت اللهی می توانند لیگ هلند را تقویت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید