مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه، مدرسه ای پر از ایده های نو

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران (پانا) - مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه، به همت سید هادی شهیدی مدیر این مدرسه، پر از ایده های نو است.

مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه، مدرسه ای پر از ایده های نو

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید هادی شهیدی متولد 68 است؛ این معلم جوان سه سالی است که مدیر مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه استان آذربایجان شرقی شده است. در مدرسه استثنایی ایثار 128 دانش آموز از مقطع پیش دبستانی تا مقطع متوسطه حرفه ای با آسیب ذهنی و شنوایی تحصیل می نمایند.

شهیدی می گوید: سعی من از روز اول خدمت، کوشش برای ایجاد طرح های نو و ابتکار در آموزش بود و برای همین فعالیت هایی را در این زمینه با یاری خیرین در مدرسه انجام دادم.

وی ادامه می دهد: به خاطر عدم اتاق مناسب بازی برای این دانش آموزان در سال اول مدیریت تصمیم گرفتیم اتاق 70 متری را که از آن کمتر استفاده می شد تبدیل به اتاق بازی کنیم تا دانش آموزان در مواقع سرما که نمی توانستند در حیاط مدرسه ورزش نمایند و مجبور بودند در کلاس بمانند در اتاق بازی، ورزش و بازی نمایند.

با خرید کف پوش دیوار پوش، استخر توپ، ترامپولین و سرسره اتاق تجهیز شد و با نقاشی های همکار ناشنوا روی دیوار زیبا این اتاق زیبا سازی شد و خاتمه با هزینه 20 میلیون تومان در دی ماه 97 افتتاح شد.

شهیدی ادامه می دهد: اتاق ریاضی و اتاق فارسی با توجه به نوع آموزش این دانش آموزان و عدم وسایل یاری آموزشی مناسب در مدرسه ایجاد کردیم. تصمیم گرفتیم دو اتاق مدرسه را با رنگ آمیزی و مناسب سازی و نصب کمد دیواری و قفسه بندی و خرید میز کنفرانسی و... آماده کنیم و از معلمان خواسته شد در تابستان با حضور در مدرسه وسایل یاری آموزشی بسازند تا در موقع آموزش مورد استفاده قرار گیرد. این اتاق ها با هزینه ده میلیون در تابستان 98 افتتاح شد.

تصمیم گرفته شد با جمع آوری وسایل اضافه و بعد رنگ آمیزی و نقاشی همکار ناشنوا و خرید وسایل مورد احتیاج از جمله کمد دیواری و میز و جایگاه و فوتبال دستی اتاق علوم و مهارت آموزی دراتاقی 70 متری که به عنوان انباری استفاده می شد ایجاد گردد.

هدف ایجاد مکانی مناسب جهت آموزش علوم و مهارت آموزی بود تا در مکان مناسب و با وسایل یاری آموزشی آسان تر انجام پذیرد.این اتاق با هزینه پانزده میلیون تومان در تابستان 98 افتتاح شد.

شهیدی در ادامه می گوید: جهت تکمیل آموزش دانش آموزان اتاق تکنولوژی با تجهیزات کامل و هزینه ده میلیون تومانی ایجاد شد.

وی می گوید با توجه به این که محوطه مدرسه وسیع است و دانش آموزان پایه های بالاتر از اتاق بازی نمی توانستد استفاده نمایند بر آن شدم در گوشه مدرسه به اندازه 120 متر مربع دیوارها را رنگ آمیزی و ایمن سازی کنم و بعد کف پوش گرانولی خریداری شد و مجموعه حیاط پویا ایجاد شد. این مجموعه با مبلغ 15 میلیونی در مرداد 1399 آماده شد.

با توجه به این که کلاس آمادگی در مدرسه اولین حضور دانش آموز در مدرسه است تصمیم گرفتم این کلاس ها زیبا و مناسب سازی نمایم و امکانات لازم در آن قرار دهم.

شهیدی در سرانجام گفت: اتاق فراوری محتوا جهت فراوری محتواهای مناسب ویژه دانش آموزان استثنایی در زمان کرونایی ایجاد شد تاخلا در آموزش این نوع دانش آموزان جبران گردد و برای این اتاق پرده سبز (کروماکی) نور پروژکتور و پایه دوربین و دوربین فیلمبرداری تهیه شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1263

به "مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه، مدرسه ای پر از ایده های نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه استثنایی ایثار شهر میانه، مدرسه ای پر از ایده های نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید