طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان، اول قسط بدهید بعد وام بگیرید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزازش خبرنگاران، بانک مسکن در طرحی با نام طرح مسکن جوانان به مشتریانی که قصد خرید یا ساخت خانه را دارند تسهیلاتی اعطا می کند. در این طرح که جزو سپرده گذاری های کوتاه مدت بانک مسکن واقع شده است افراد می توانند با رعایت برنامه سپرده گذاری نزد بانک در بلندمدت از مزایا و تسهیلات حساب خود بهره ببرند.

طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان، اول قسط بدهید بعد وام بگیرید

مدت زمانی طول می کشد تا مشتریان، تسهیلات خود را دریافت کنند بین 5 تا 15 سال است. در طرح مسکن جوانان مدت بازپرداخت اقساط حداکثر 20 سال و به صورت ساده و پلکانی است.

در این حساب افراد می توانند به صورت ماهانه، سالیانه یا یه صورت یکجا واریزی خود را در زمان افتتاح حساب انجام دهند. نرخ سود این وام برای بازپرداخت پنج ساله شش درصد و برای بازپرداخت های بالای پنج سال 9 درصد است.

افرادی که متقاضی این طرح هستند باید از سال اول تا پنج سال بعد ماهانه مبلغ 200 هزار تومان در حساب خود سپرده گذاری کنند و بعد از آن تهرانی ها می توانند 400 میلیون تومان، کلان شهرها350 میلیون تومان و ساکنان شهرهای کوچک 300 میلیون تومان وام دریافت کنند.

البته کسانی که بتوانند 15 سال مداوم اقساط بانک را پرداخت کنند مبلغ بیشتری وام دریافت می کنند. بر این اساس تهرانی ها یک میلیارد تومان، کلان شهرها 850 میلیون و سایر شهرها 700 میلیون تومان در خاتمه سال پانزدهم دریافت کنند.

بعد از واریز اقساط و دریافت وام حالا باید افراد ماهانه قسط بدهند. در نهایت سود دریافتی بانک از محل این طرح یک میلیارد و 159 میلیون تومان خواهد بود. در واقع هر فردی که یک میلیارد وام دریافت کرده است باید ماهانه قسط هشت میلیون و 997 هزار تومانی پرداخت کند.

همچنین اگر فردی در خاتمه سال پنجم وام خود را به مبلغ 400 میلیون تومان دریافت کند، باید ماهانه مبلغ یک میلیون و 300 هزار تومان قسط بپردازد.

شرایط استفاده از این حساب پس انداز

18 ساله ها می توانند در این طرح شرکت کنند. البته پدر و مادرهایی هم که فرزند زیر 18 سال دارند می توانند این حساب را باز کنند و با توجه جدول واریزی متناسب با شهر خود افتتاح حساب و واریزی را شروع کنند.

به نظر می رسد این تسهیلات به نوعی تسهیلات برعکس است، یعنی متقاضی اول اقساط را پرداخت می کند بعد از چند سال وام را می گیرد.

جوانی جمعیت با طرح مسکن جوانان

کاربران توییتر در توییت هایی نسبت به این طرح واکنش هایی داشتند.

برخی از این افراد می گویند: اسمش طرح مسکن جوانانه، بعد تایم انتظارش 5 تا 15 ساله یعنی منِ جوونِ 25 ساله باید بشینم تا 30، 40 سالگی نوبتم بشه بماند که اون موقع ارزش پول چقدره و چی میشه باهاش خرید و چقدر کارمزد پرداخت!

دیگر کاربران نیز واکنش های مشابه ای دارند:

طرح مسکن جوانان می تواند هم مشکل ازدواج را حل نماید هم جوانان را به زندگی امیدوار به شرط باز پرداخت هزینه در حداقل بیست و پنج سال با سود کم. وام ازدواج برای این گروه حذف شود

کاربری دیگر در توییتی نوشته است: با پرداخت ماهانه 200هزار تومان، 15 سال دیگه وام یک میلیاردی مسکن جوانان می دهند که انشالله بتوانند یک موتور سیکلت یا یک متر مسکن بخرند! طفلی جوانان امروز با این سیاست های منسوخ!

والدین بنده ولی تقریبا 20 سال پیش اینکار رو کردن و 15 سال به بانک مسکن پول دادن امروز بنده قادر به دریافت 40 میلیون تومان وام مسکن 9 الی 12 درصد هستم (بقیه اش 18درصده) این پول رو میدادیم برا گوسفند الان دامداری داشتیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1537

به "طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان، اول قسط بدهید بعد وام بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان، اول قسط بدهید بعد وام بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید