شکایت النصر از پرسپولیس نگران کننده است؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل النصر عربستان و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا باشگاه عربستانی در یک اقدام عجیب از پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرد.

شکایت النصر از پرسپولیس نگران کننده است؟

النصری ها در شکایت خود مطرح کردند پرسپولیسی ها 7 بازیکن جدیدشان را غیر قانونی ثبت کردند چرا که در زمان انعقاد قرارداد با این بازیکنان، پرسپولیس به خاطر پرداخت نکردن مطالبات سرمربی سابقش بر اساس رای فیفا از جابجایی تابستانی محروم بود.

این شکایت در حالی مطرح می شود که پیش از این مسابقه هم حرف و حدیث هایی درباره این موضوع مطرح شده بود و همان موقع دارو بوشیچ وکیل برانکو ایوانکوویچ در گفت وگویی که با ایسنا داشت صراحتا مطرح کرد در آخرین نامه ارسال شده توسط فیفا که در 12 آگوست (22 مرداد) آمده است عنوان شده است که در صورت عدم پرداخت مطالبات برانکو تا 11 سپتامبر (21 شهریور) ممنوعیت نقل و انتقال بازیکن از 12 سپتامبر(22 شهریور) به طور اتوماتیک اجرایی می شود این یعنی قبل از آن پرسپولیس مسئله ای برای نقل و انتقال بازیکن نداشته است و بازیکنان جدیدش قانونی جذب و به ثبت رسیده اند.

آنالیز نامه ارسال شده از سوی فیفا هم بر این موضوع صحه می گذارد که پرسپولیسی ها درست زمانی که فرصت یک ماه از فیفا در اختیار داشتند تا مطالبات سرمربی سابق خود را بپردازند کار جابجایی را انجام دادند و قرارداد بازیکنان آنها قانونی در فدراسیون فوتبال و PMS به ثبت رسیده است چرا که اگر غیر از این بود فیفا در نامه رسمی فدراسیون فوتبال را از ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس منع می کرد.

در همین باره هم غلامرضا رفیعی به عنوان یک کارشناس حقوقی به ایسنا گفت: شکایت باشگاه النصر براساس بند 4 آیین نامه انضباطی فیفا برداشت اشتباهی است. در نامه ای که فیفا برای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس ارسال نموده گفته است زمانی که مهلت مشخص شده (21 شهریور یا 11 سپتامبر) به اتمام برسد محدودیت نقل و انتقالی اجرا می شود. بنابراین برداشت النصری ها از اتفاقات موجود یک سوءتفاهم است و فکر می کنم این موضوع به خاطر قرائت نادرست جمله پاراگراف چهار نامه فیفا است. چنین برداشتی درست نیست و این یک موضوع بدیهی است.

وی اضافه کرد: البته شاید فیفا در نوشتن نامه اش اشتباه نموده باشد. اما در این نامه ای که به دست فدراسیون فوتبال رسیده آمده از زمان انتها زمان مشخص شده محدودیت نقل و انتقالی باید اجرا شود. بند چهار ماده 124 آیین نامه مشخص شرایط بازیکنان و مربیان که از اول جولای 2020 اجرایی شده همین مطلب را می رساند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه النصر می تواند سودی از شکایت خود ببرد یا خیر گفت: این که شکایت النصر به جایی می رسد یا خیر در صلاحیت قضات است که آنها هم براساس کوشش طرفین و مستندات موجود تصمیم می گیرند اما من به عنوان یک حقوقدانان نظرم را در اینباره گفتم.

این اظهارات و صحبت ها نشان می دهد که پرسپولیسی ها نباید آن چنان نگران شکایت باشگاه النصر عربستان باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 877

به "شکایت النصر از پرسپولیس نگران کننده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت النصر از پرسپولیس نگران کننده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید