شرایط تازه و عجیب بانک ها برای افتتاح حساب

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، بعضی از بانک ها مقررات جدیدی را برای افتتاح حساب وضع نموده اند و مشتریان باید مدارک بیشتری برای احراز هویت ارایه دهند.

شرایط تازه و عجیب بانک ها برای افتتاح حساب

به گزارش ایلنا، از چند روز گذشته بعضی از بانک ها به ویژه بانک های دولتی شرط و شروط عجیبی را برای افتتاح حساب اعلام نموده اند و مدارک بیشتری برای افتتاح احساب از مشتریان مطالبه می نمایند و توجیه عجیبی هم را بابت دریافت این مدارک عنوان نموده اند.

پیش از این افراد با ارایه کارت ملی و در نبود آن با ارایه شناسنامه امکان افتتاح حساب در بانک ها را داشتند، اما از چند روز گذشته شرایط افتتاح حساب تغییر نموده و به غیر از ارایه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی توام با هم، ارایه مدارکی از جمله اصل سند ملک یا اجاره و کپی آن و بعلاوه معرفی نامه از محل کار با مهر و امضا به تعداد مدارکی که افراد برای افتتاح حساب باید ارایه دهند، اضافه شده است.

یکی از این بانک ها درباره دلیل درخواست ارایه سند ملک اعلام نموده است با توجه به مقررات تازه قرار بر این است که افتتاح حساب مشتریان در شعبه های محدوده های محل سکونت افراد انجام گردد و بحث مسافت هم مور ملاک قرار می گیرد.

اما محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره دلیل اعمال شرایط تازه برای افتتاح حساب گفت: مسئولیت احراز هویت مشتریان برعهده بانک ها گذاشته شده است و بعضی از بانک ها با دریافت این مدارک و به وسیله این روش هویت مشتریان خود را تشخیص می دهند و احراز می نمایند.

وی تاکید نمود: از سوی دیگر بانک ها با اخذ این مدارک و اسناد شرایط اقتصادی مشتریان آنالیز می گردد. پس از افتتاح حساب، بانک ها مشتریان در سه گروه طبقه بندی می نمایند و سطح اقتصادی افراد آنالیز خواهد شد و پس از آن اگر فرد چک هایی با ارقام بیشتر از آن ارقام صادر کند، آن چک به کمیسیون پولشویی برای آنالیز های بیشتر منتقل می گردد.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: بنابراین در ابتدای افتتاح حساب شناختی از مشتریان به دست می آورند تا حساب افراد بر اساس خوداظهاری خودشان رصد گردد و گردش اقتصادی مشکوک حساب فرد مورد آنالیز قرار بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1551

به "شرایط تازه و عجیب بانک ها برای افتتاح حساب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تازه و عجیب بانک ها برای افتتاح حساب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید