سهم کردستان از اعتبارات مشاغل خانگی 330 میلیارد ریال است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: 330 میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی برای سال جاری به استان اختصاص یافته که نسبت به پارسال افزایش قابل توجهی داشته است.

سهم کردستان از اعتبارات مشاغل خانگی 330 میلیارد ریال است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از سنندج، برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان بر تلاش برای حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران استان تاکید کرد و گفت: توزیع این اعتبارات براساس جمعیت هر شهرستان است که پشتیبان ها در اولویت پرداخت قرار دارند.

او اضافه کرد: سال گذشته هم نزدیک به 60 میلیارد ریال تسهیلات تخصیصی مشاغل خانگی در قالب طرح های پشتیبان و مستقل به کردستانی ها پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اضافه کرد: از این میزان 57 میلیارد و 650 میلیون ریال در قالب بیش از 360 طرح مستقل و 57 طرح پشتیبان به بانک های عامل معرفی شدند که بیش از نیمی از پشتیبان ها پیروز به دریافت تسهیلات شدند.

صلواتی با اشاره به اینکه بخش قابل توجه این تسهیلات با همکاری بانک های عامل و دستگاه های اجرایی به متقاضیان پرداخت شد، اضافه کرد: عمده طرح های بهره مند از تسهیلات مشاغل خانگی شامل صنایع دستی، فرش، صنعت، گیاهان دارویی، انفورماتیک و آی تی و پوشاک است.

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال 1396 طراحی و به تصویب رسید.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1526

به "سهم کردستان از اعتبارات مشاغل خانگی 330 میلیارد ریال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم کردستان از اعتبارات مشاغل خانگی 330 میلیارد ریال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید