سفر به داخل آتشفشان مرده

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مکزیک کشوری پرجمعیت در آمریکای شمالی است که جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری برای مسافران دارد. همراه خبرنگاران باشید تا با یکی از این جاذبه های شگفت انگیز مکزیک آشنا شوید.

سفر به داخل آتشفشان مرده

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ عطر مردانه بیشتر بدانید.

در محله La Libertad واقع در شهر Puebla مکزیک، مخروط رسوبی بزرگی به نام Cuexcomate وجود دارد که برای قرن ها به اشتباه به نام کوچکترین آتشفشان جهان از طریق مردم محلی توصیف می شده است. اما در واقع Cuexcomate یک چشمه آب گرم خاموش است و شاید یک شبه آتشفشان که از انفجار ماگما و آب سولفوری فوران آتشفشانی پوپوکاتپتل (Popocatépetl) که بزرگترین آتشفشان فعال و دومین قله بلند مکزیک است در سال 1064 ایجاد شده باشد.

در واقع فوران آتشفشان سبب شده است که جریانات چشمه ای زمین-گرمایی فعال شود و آنها باعث شکستن لایه های سنگ آهکی مربوط به دوران مزوزوئیک شده اند، در این حال رسوب گذاری ترکیبات کربنات کلسیم و سیلیکات منجر به تشکیل پشته ای مخروطی شکل و بزرگ به ارتفاع حدود 13 متر و عرضی حدود 23 مترشده است که در واقع شبیه به نوک مخروطی یک آتشفشان کوچک است. مخروط رسوبی توخالی است که دهانه ای به پهنای حدود 7 متر دارد. در داخل این حفره برای سهولت رفت و آمد گردشگران و بازدید از داخل این پدیده منحصر به فرد پلکانی فلزی و به شکل مارپیچ نصب شده است .

در سال 1970 یک لوح کوچک خارج از مخروط نصب شده است که نقل قولی از یک ناظر در سال 1585 را نشان می دهد . این فرد Cuexcomate را چنین توصیف می کند: تخته سنگی بسیار بزرگ با ارتفاعی محدود که در بالای آن دهانه ای بزرگ وجود دارد به گونه ای که فکر می کنید این تخته سنگ، ایجاد شده است تا چاهی را در خود نگه دارد. داخل آن بسیار عمیق است و در انتهای آن بوی بد آب راکد استشمام می شود.

در حال حاضر Cuexcomateکه تنها نقطه عطف در این منطقه است با توسعه شهری محصور شده اما همچنان جذابیت توریستی محبوب در Puebl است.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1357

به "سفر به داخل آتشفشان مرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به داخل آتشفشان مرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید