بهترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات وحش 2019

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مسابقه عکاس سال حیات وحش با رقابت بیش از 48 هزار نفر از 100 کشور انجام شد و 20 برنده آن در موزه تاریخ طبیعی لندن اعلام شدند.

بهترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات وحش 2019

تصویر یک مارموت (نوعی سنجاب بزرگ) که با دهانی باز از ترس روی یک پا خشکش زده، انگار که تازه متوجه روباه شده است؛ شاید مثل یک صحنه کمدی به نظر برسد. این تصویر تماشای را عکاس چینی، یانگ کینگ بائو (Yongqing Bao)، با یک زمان بندی دقیق عکاسی کرد و پیروز به دریافت جایزه عکاس معتبر حیات وحش شد؛ جایزه ای که هر سال از طرف موزه تاریخ طبیعی لندن اهدا می گردد.

یانگ کینگ بائو از میان لیست طولانی برندگان دسته بندی های مختلف انتخاب شد که همگی پیروز به ثبت تصاویر عجیب وغریب، رقابت در دنیای طبیعی و زیبایی آن شده بودند. این عکاس چینی در اوایل بهار روی دامنه پوشیده از برف کوه چیلیان چین از این مارموت عکاسی کرد.

او برای مدتی مشغول تماشای برخورد این دو حیوان بود، یک ساعت قبل از این ماجرا، مارموت متوجه روباه می گردد و به همسایه هایش خبر می دهد که به زیر زمین بروند؛ اما روباه همان جا می ماند و روی زمین بی حرکت دراز می کشد، به همین علت مارموت که فکر می نماید اوضاع مناسب است، در نهایت برای پیداکردن غذا از لانه خود بیرون می آید.

درست در همین لحظه روباه خود را نشان می دهد و بائو به خاطر واکنش فوق العاده سریعش می تواند لحظه ترس مارموت از تماشا روباه و رویارویی با مرگ را ثبت کند. رز کیدمن کاکس (Roz Kidman Cox)، رئیس هیئت داوری، در بیانیه ای خاطرنشان کرد:

این تصویر از نظر عکاسی، واقعاً در لحظه ای ناب گرفته شده است. حس گویایی که در طرز قرارگیری این دو حیوان وجود دارد، هر بیننده ای را میخ کوب می نماید و انرژی بین پنجه های بالاآمده مارموت به نظر می رسد که تعادل کاملی بین شخصیت های اصلی عکس به وجود آورده است. عکس های گرفته شده از چینگهای - فلات تبت بی نظیر هستند، اما گرفتن عکسی از تعامل بسیار قوی یک روباه تبتی و مارموت (دو گونه مهم بوم شناسی در این منطقه چمن زار مرتفع) واقعاً خارق العاده است.

میشل دیکسون (Michael Dixon)، مدیر موزه تاریخ طبیعی لندن، می گوید:

در این تصویر مجذوب کننده شاهد چالش نهای طبیعت یعنی مبارزه برای بقا هستیم.

در ادامه به سایر تصاویر برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش 2019 اشاره خواهیم کرد.

جایزه پورتفولیو (آلبوم)؛ این تصویر بخشی از مجموعه تصاویر عکاس آلمانی، استفان کریستمن (Stefan Christmann) است که برنده جایزه شد و 5000 پنگوئن امپراتور نر را روی یخ دریای خلیج آتکا در جنوبگان نشان می دهد که برای مقابله با باد دور هم جمع شده اند.

حیوانات در زیستگاه خود؛ جایزه این بخش به عکاس چینی، شانگژن فان (Shangzhen Fan) رسید که گله ای از کل های تبتی را در شیب پوشیده از برف صحرای کوموکولی چین نشان می دهد که جای پاهایشان روی برف به جای مانده است.

پرتره حیوانات؛ ریپان بیسواز (Ripan Biswas) مشغول عکاسی از کلونی مورچه ها در بنگال غربی هند بود که متوجه این موجود دغل کار می گردد، یک عنکبوت خرچنگی که با تقلید رفتار همسایه های مورچه خود، قصد نفوذ به درون کلونی و نهایتاً خوردن یک دل سیر مورچه را دارد.

10ساله و کوچک تر؛ عکاس نوجوان، توماس ایستربروک (Thomas Easterbrook) این تصویر فوق العاده از باز-بید مگس مرغی را زمانی گرفت که برای گذراندن تعطیلات همراه با خانواده خود به فرانسه رفته بود.

11 تا 14 ساله؛ کروز اردمان (Cruz Erdmann) هنگام غواصی در اندونزی با این ماهی مرکب مرجانی روبرو می گردد که در زیر آب می درخشید.

15 تا 17 ساله؛ نوجوان ایتالیایی ریکاردو مارچجیانی (Riccardo Marchgiani)، زمانی از این بابون خونین دل ماده عکس می گیرد که از لبه صخره ای در پارک ملی کوهستان سِمین اتیوپی بالا می رود، در حالی که نوزاد یک هفته ای اش به شکم او چسبیده است.

گیاهان و قارچ ها؛ زوریکا کوواسویچ (Zorica Kovacevic) عکسی از درخت سرو مونتری در طبیعت حفاظت شده ایالتی پوینت لوبوس کالیفرنیا گرفته است که شاخه های آن در هم تنیده شده اند و روی آن پوشش مخملی نارنجی رنگی دیده می گردد که اطرافش را نوارهای خاکستری گرفته اند. بخش های اسفنجی نارنجی در واقع انبوهی از جلبک های سبز هستند که به خاطر رنگ دانه های کاروتنوئید به این رنگ درآمده اند.

سیاه و سفید؛ مکس وو (Max Waugh) این عکس از یک گاومیش آمریکایی تنها در پارک ملی یلواستون را زمانی گرفت که برف سنگینی می بارید.

رفتار پرندگان: اودون ریکاردسن (Audun Rikardsen)، سر یک سه پایه و دوربین و همین طور یک سنسور حرکتی را به شاخه درختی در نزدیکی خانه خود در نروژ بست. سه سال طول کشید تا این عقاب طلایی به دوربین عادت نموده و از همان شاخه درخت برای زیرنظرگرفتن محیط اطرفش استفاده کند.

رفتار: دوزیستان و خزندگان؛ عکس مانوئل پلیکنر (Manuel Plaickner)، کوچ گروهی قورباغه ها را در برکه ای در تیرول جنوبی ایتالیا نشان می دهد.

جایزه پورتفولیو ستاره نوظهور؛ جرمی ویلت (Jérémie Villet) در اواسط زمستان برای یک ماه، گوسفندهای بزرگ شاخ کوهستان آمریکای شمالی واقع در یوکان کانادا را زیر نظر گرفته بود.

رفتار: پستانداران (برنده مشترک)؛ در منطقه پاتاگونیا شیلی، یک شیر کوهی به یک گواناکو (از خانواده شترسانان) حمله می نماید. اینگو آرنت (Ingo Arndt) پس از هفت ماه تعقیب شیرهای کوهی وحشی با پای پیاده پیروز به گرفتن این عکس شد و جایزه این بخش به طور مشترک به او و یانگ کینگ بائو تعلق گرفت.

دنیای زیرآب؛ دیوید دوبلت (David Doubilet) تصویر این کلونی از مارماهی های باغی که تقریباً به بزرگی یک زمین فوتبال است را در اعماق مثلث مرجانی در نزدیکی سواحل فیلیپین شکار نموده است.

حیات وحش شهری؛ این تصویر خاص و جالب از خیابان پرل در منهتن جنوبی، موش های قهوه ای را نشان می دهد که در نزدیکی خانه خود پرسه می زنند. چارلی همیلتون جیمز (Charlie Hamilton James) زمانی این عکس را گرفت که موش ها در جست وجوی غذا در پیاده روهای نیویورک می گشتند.

عکاسی خبری حیات وحش: تصویر انفرادی؛ تصویری از جَگوار یا پلنگ خال دار آمریکایی به صورت بخشی از یک حصار مرزی بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک نشان داده شده که آلهاندرو پریتو (Alejandro Prieto) در شبی پرستاره در آریزونا پیروز به شکار آن شده است.

محیط زیست زمین؛ پس از فوران کیلاویا، یک کوه آتشفشان فعال در جزیره هاوایی، گدازه های آن به سمت اقیانوس آرام جریان یافته اند. این تصویر هوایی به وسیله لوئیس ویلارینو لوپز (Luis Vilariño Lopez) گرفته شده است.

رفتار: بی مهرگان؛ دانیل کرونوئر (Daniel Kronauer)، از گروهی از مورچه های سرباز عکاسی نموده است که در حال عبور از یک جنگل بارانی در شمال شرقی کاستاریکا بودند.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1635

به "بهترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات وحش 2019" امتیاز دهید

5 کاربر به "بهترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات وحش 2019" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات وحش 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید