زیردریایی های چین به این فناوری تازه مجهز می شوند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، دیجیاتو نوشت: گزارشی تازه نشان می دهد که محققان چین مسائل باتری های لیتیومی را برطرف کرده اند و می خواهند از این فناوری در زیردریایی های خود استفاده کنند.

زیردریایی های چین به این فناوری تازه مجهز می شوند

نیروی دریایی چین احتمالا برای تامین انرژی زیردریایی های خود به جای باتری های اسید-سرب، از فناوری لیتیوم استفاده خواهد کرد. ظاهرا پیاده سازی این پروژه به موجب پیشرفت هایی حاصل شده که این کشور در صنعت خودرو داشته است.

به گزارش خبرگزاری SCMP، بر اساس مطالعه ای که اخیرا از طریق نیروی دریایی چین اجرا شده، محققان توانسته اند مسائل اصلی باتری های لیتیومی از جمله اشتعال پذیری و خطر انفجار را کمتر کنند تا این فناوری قابلیت این را داشته باشد که جایگزین باتری های اسید-سرب در زیردریایی ها شود.

این مطالعه مدعی است که چین از طریق آزمایش ها و پیشرفت های گسترده ای که در صنعت خودروسازی داشته، توانسته باتری های لیتیومی را در شرایط سخت آزمایش کند و اطمینان یابد که این محصولات می توانند به شکل ایمن در موقعیت های حساس به کار گرفته شوند.

مزایای استفاده از باتری های لیتیومی در زیردریایی های چین

زیردریایی ها با استفاده از باتری های لیتیومی می توانند شانس بقا و توانایی های مبارزه ای بیشتری داشته باشند. چین با داشتن حدود 60 تا 70 زیردریایی، در حال حاضر بزرگ ترین ناوگان زیردریایی های جهان را در اختیار دارد.

نیروی دریایی چین بیش از یک دهه است که سعی دارد باتری های اسید-سرب را جایگزین کند، چرا که این باتری های قدیمی از زمان جنگ جهانی دوم پیشرفت های کمی داشته اند و به خاطر ظرفیت پایین، سرعت شارژ کم، خروجی توان محدود، چرخه عمر کوتاه و نشت گازهای خطرناک مشکل ساز بوده اند.

محققان حالا توانسته اند با استفاده از آهن و فسفات ساختارهای بسیار پایداری بسازند که ایمنی باتری های لیتیومی را افزایش داده و در عین حال توانمندی های آن ها را حفظ می کنند. اطلاعات موجود همچنین نشان می دهد که سطح استفاده از باتری های فسفات آهن حالا در صنعت خودرو از سطح باتری های حاوی نیکل و کبالت عبور کرده و این فناوری به یک فناوری قابل اطمینان تبدیل شده است.

افزون بر این، با توجه به این که چین برای تامین نیکل و کبالت تا حد زیادی به سایر کشورها وابسته است، احتمالا خیلی زود به سراغ جایگزین کردن این باتری ها خواهد رفت. گفتنی است که برای اولین بار نیروی دریایی ژاپن بود که در سال 2018 منیزیم فلزی را به باتری های لیتیومی زیردریایی ها افزود تا از این فناوری در ناوگان خود استفاده کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1809

به "زیردریایی های چین به این فناوری تازه مجهز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیردریایی های چین به این فناوری تازه مجهز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید