تور اروپا: دولت آمریکا در راستا اتحادیه اروپا؛ اپل راهی جز پذیرش USB، C ندارد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، دولت آمریکا هم ظاهرا می خواهد مثل اتحادیه اروپا، استفاده از یک استاندارد واحد مثل USB-C را در گوشی های هوشمند اجباری کند که این موضوع باز هم به اپل بیشترین فشار را وارد خواهد نمود.

تور اروپا: دولت آمریکا در راستا اتحادیه اروپا؛ اپل راهی جز پذیرش USB، C ندارد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اگر خبرها را دنبال نموده باشید، احتمالا می دانید که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته استفاده از پورت USB-C را به عنوان یک راه ارتباطی استاندارد برای تمام گجت های الکترونیکی در نظر بگیرد که در بازار اروپا به فروش می رسند. در نتیجه از یک تاریخ به بعد (2024)، تمام شرکت ها باید تقریبا تمام لوازم الکترونیکی شارژری خود را که امکان استفاده از پورت USB-C را دارند، به آن مجهز نمایند و نه هیچ پورت دیگری نظیر Micro USB یا لایتنینگ.

حالا ظاهرا سه تن از سناتورهای دموکرات آمریکا هم نامه ای را به وزارت بازرگانی این کشور نوشته و در آن از افزایش چشمگیر هدررفت الکترونیکی و هزینه بالایی که برای خرید لوازم جانبی موبایل به وسیله کاربران پرداخت می گردد، صحبت کردند. درخواست این سه سناتور از وزارت مربوطه، به قانون اخیر اتحادیه اروپا هم بی شباهت نبوده است. در متن این نوشته آمده:

در این بین، آنچه که بیشتر توجه ما را به خود جلب نموده، گوشی های هوشمند بوده اند. از آن جایی که شرکت های اندرویدی گوشی های مالی خود را هم با پورت USB-C راهی بازار می نمایند، شاید برای خیلی ها این پرسش به وجود بیاید که چرا اتحادیه اروپا تصمیم به اعمال چنین قانونی گرفته که در پاسخ باید به اپل اشاره کنیم؛ شرکتی که علی رغم وجود روش های بهتر برای شارژ و انتقال اطلاعات گوشی، ترجیح می دهد کاربران خود را با همان پورت لایتنینگ سرگرم نگه دارد تا مجبور شوند فقط از محصولات خود شرکت استفاده نمایند و کمتر به محصولات شخص ثالث متکی باشند.

اپل اگر سیاست قیمت گذاری منصفانه ای داشته باشد تا حدودی این کارش را می توان درک کرد. اما متأسفانه اکنون حتی شارژر و هندزفری هم از درون جعبه گوشی های این شرکت حذف شده و کاربر باید جداگانه برای آن ها هزینه کند. حال جالب اینجاست که اپل حذف هدفون و شارژر از درون جعبه آیفون ها را به خاطر حفاظت از محیط زیست و کاهش اثرات زیست محیطی عنوان نموده و هر بار هم که صحبتش می گردد، یک سری آمار و ارقام از کاهش مقدار کربن در محیط زیست به لطف سیاست جدیدش منتشر می نماید. اما وقتی اتحادیه اروپا تصمیم گرفت استفاده از USB-C به عنوان یک استاندارد در تمام گوشی ها اجباری گردد تا بدین ترتیب از هدررفت الکترونیکی جلوگیری گردد، در مقابل آن مقاومت کرد. نکته جالبی که باعث می گردد به نیت ظاهرا خیرخواهانه شرکت های بزرگ شک کنیم!

طبق جدیدترین خبرهای منتشر شده، اپل می خواهد در سال 2023، یعنی زمانی که آیفون 15 راهی بازار می گردد، استفاده از پورت USB-C در آن ها را در دستور کار خود قرار دهد. در نتیجه این سری از پرچم داران اپل، نخستین گوشی های تاریخ این شرکت خواهند بود که از پورت یادشده بهره می برند. اما نکته اینجاست که آیا اپل به استفاده از پورت لایتنینگ در سایر نقاط دنیا ادامه خواهد داد؟ چون اتحادیه اروپا فقط وظیفه دارد در رابطه با موقعیت مکانی خود اظهار نظر کند و نه منطقه ها دیگر. از آن جایی هم که دولت آمریکا هنوز رسما وارد جزئیات این نامه نشده و درخواست هم فقط به وسیله سه سناتور دموکرات ارسال شده، بعید به نظر می رسد تا یک سال دیگر هم اصلا کسی به آن توجه کند چون اتحادیه اروپا با اینکه روی تصمیمش جدی بود، باز هم 9 ماه طول کشید تا رسما نظرش را اعلام کند. حتی حالا هم این قانون اجباری نیست و از سال 2024 اجباری می گردد.

این موضوع شاید سبب گردد اپل در سایر نقاط دنیا، آیفون ها را همچنان با پورت لایتنینگ راهی بازار کند و فقط در اتحادیه اروپا، مدل های مجهز به USB-C را به فروش برساند. البته از شرکتی مثل اپل که خیلی به تغییرات این چنینی روی خوش نشان نمی دهد، بعید است که چنین کاری را انجام دهد اما از شرکتی که حفاظت از محیط زیست فقط زمانی که درآمدی داشته باشد، برایش اهمیت پیدا می نماید، چنین تصمیمی اصلا عجیب نخواهد بود.

حال باید دید در آینده چه خبرهای بیشتری پیرامون این موضوع منتشر می گردد.

منبع: Toms Guide

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1744

به "تور اروپا: دولت آمریکا در راستا اتحادیه اروپا؛ اپل راهی جز پذیرش USB، C ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: دولت آمریکا در راستا اتحادیه اروپا؛ اپل راهی جز پذیرش USB، C ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید