در شب ناآرام بیروت چه گذشت؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مرکز بیروت شامگاه شنبه بسیار ملتهب بود و در نتیجه درگیری معترضان با نیروهای امنیتی٬ بیش از 160 نفر زخمی شدند که البته پس از گذشت چند ساعت٬ آرامش به این منطقه بازگشت.

در شب ناآرام بیروت چه گذشت؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داستان نویسی به نقل از پایگاه خبری العهد، موج جدید اعتراضات مردمی لبنان که تحت عنوان هفته خشم از سه شنبه گذشته شروع شده٬ دیروز به اوج خود رسید و از بعداز ظهر دیروز خیابان های بیروت شاهد ناآرامی ها و اقدامات خشونت آمیز بی سابقه ای بود.

رفتارهای چند روز اخیر و به ویژه دیروز معترضان لبنانی و این روش های خرابکارانه به طور واضح نشان می داد که سازماندهی نمایندگان آن٬ قصد خرابکاری داشته و با برنامه ریزی و به شکل سازماندهی شده به وسیله بستن راه های حیاتی مردم و تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی به دنبال ایجاد آشوب در خیابان ها هستند.

از عصر دیروز اوضاع در مناطق مختلف بیروت به شدت وخیم بود و شرایط تقریبا شبیه خرابی های بعد از جنگ به نظر می رسید٬ بعضی آشوبگران در قالب معترضان با آسیب زدن به اموال عمومی این شهر و نیز موسسات و مغازه ها و خودروهای شهروندان٬ امنیت عمومی را برهم زدند.

معترضان همچنین راه های مناطق مختلف از جمله راه های جنوب در خلده و الناعمه و الجیه و صیدا را بستند.

همچنین یک کلیپ ویدئویی از صحنه اعتراضات لبنان در توییتر منتشر شد که نشان می داد تعدادی از آشوبگران اقدام به کندن سنگ ستون ها در مرکز بیروت نموده و آنها را به سمت نیروهای امنیتی پرتاب می کردند.

شماری از آشوبگران به وسیله اظهارات تلویزیونی اقرار کردند که از منطقه شمال آمده و در خانه ای در منطقه الصیفی بیروت جمع شده بودند که به نظر می رسد این خانه تبدیل به جایی شبیه بیمارستان برای آشوبگران زخمی شده بود.

درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان درمرکز بیروت

طبق بیانیه مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی که از معترضان مسالمت جو خواسته بود تا برای حفظ امنیت و سلامت خود از مکان هایی که اقدامات خشونت آمیز صورت می گیرد دوری نمایند٬ درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در مرکز بیروت از یکی از ورودی های منتهی به مجلس که تظاهرات نمایندگان به شکل وحشتناکی به سمت عناصر امنیتی هجوم بردند شروع شد.

نیروهای امنیتی دیروز برای متفرق کردن معترضانی که قصد ورود به یکی از مناطق محافظت شده را که مراکز مهم اداری و مجلس در آنجا واقع شده است، داشتند٬ از گاز اشک آور و ماشین های آب پاش استفاده کردند.

صلیب سرخ لبنان از زخمی شدن بیش از 160 نفر در درگیری های شب گذشته مرکز بیروت خبرداد.

بازگشت آرامش به مرکز بیروت

به همین دلیل میشل عون رئیس جمهور لبنان از نیروهای ارتش خواست تا امنیت را به بیروت بازگردانده و از اقدامات خشونت آمیز و به ویژه در مرکز تجاری بیروت جلوگیری نمایند.

انتها دیشب پس از چند ساعت ناآرامی و آشوب گسترده٬ آرامش به بیروت بازگشت و نیروهای امنیتی توانستند با حمایت و یاری ارتش٬ اوضاع را تحت کنترل دربیاورند و درگیری ها فروکش کرد.

نیروهای امنیتی همچنین شماری از تظاهرات نمایندگان را بازداشت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 410

به "در شب ناآرام بیروت چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شب ناآرام بیروت چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید