خانه را خوشبو کنید!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شاید اسمش به گوش تان نخورده باشد اما حتما نمونه هایی از آن را دیده اید. پات پوری همان گل ها و میوه های خشک شده و معطر است که در ظرفی نگهداری می شوند. حوصله دارید یکی از آنها را درست کنید؟

خانه را خوشبو کنید!

پات پوری با رنگ و شکل بی نظیرش که مخلوطی از گل های خشک شده و دیگر گیاهان است، زیبایی و بوی خوش را به خانه تان هدیه می دهد. البته می توانید آن را به راحتی از فروشگاه های لوازم خانگی تهیه کنید، اما ساخت یکی از آنها از طریق خودتان بسیار ساده و سرگرم نماینده است! و بعلاوه به سلیقه خودتان خواهد بود!

خب برویم سر اصل مطلب!

به چه چیزهایی احتیاج داریم؟

- گل های خشک شده

- میوه ها خشک شده

- گیاهان معطر (اسطوخودوس، رزماری و …)

- ادویه های خوشبو (میخک، برگ بو و…)

- پوست، شاخه و برگ های درخت

- وسایل تزئینی دلخواه خودتان

- عصاره های روغنی معطر

- 1 یا 2 قاشق غذا خوری پودر ریشه زنبق (از قطعات خرد شده ریشه هم می توان استفاده کرد)

- یک کاسه بزرگ

- قوطی شیشه ای

- ظرفی زیبا برای آخر کار

آغاز کنیم!

مرحله اول - گل های خشک

جز اصلی پات پوری گل های خشک شده است. خشک کردن گلبرگ های رز یا هر گل دیگری بسیار آسان است. برای این کار می توانید از ماکروویو یا فر بهره ببرید. حتی می توانید گل ها را به روش سنتی و تنها با آویزان کردن شان خشک کنید. نصف حجم پات پوری تان را گل خشک تشکیل می دهد پس به میزان ای که ضروری است گل تهیه کنید. میوه های خشک شده را هم اضافه کنید.

مرحله دوم - گیاهان دیگر را هم اضافه کنید

در حالی که گل های خشک شده رایحه ای لطیف و ضعیف دارند، گیاهانی مانند رزماری و اسطوخودوس بویی قابل توجه به پات پوری تان اضافه می نمایند. این سبزیجات را خشک کنید و بعد به پات پوری تان اضافه شان کنید. قفسه ادویه ها را نگاه کنید تا عطر بیشتری به کارتان اضافه کنید. ادویه هایی مانند میخک، برگ بو و یا چوب دارچین عالی هستند. با اضافه کردن هر گیاه و ادویه، مخلوط حاصل را بو کنید تا مطممئن شوید بوها مکمل هم هستند و نه پوشاننده هم.

مرحله سوم - از دیگر مواد گیاهی بهره ببرید

معمولا یک حیاط یا پارک محل خوبی برای پیدا کردن دیگر مواد پات پوری تان است، به علاوه که آنها مجانی هستند! پوست درخت ترکیبی دوست داشتنی درون پارت پوری تان به وجود می آورد. اگر پوسته بزرگی پیدا کردید، این پوسته می تواند حتی به عنوان ظرف پات پوری تان مورد استفاده قرار گیرد!

شاخه های درختی که روی زمین افتاده اند را بردارید و آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و به ترکیب تان اضافه کنید.

برگ هایی که روی زمین افتاده اند را بردارید و خشک کنید. برگ های اکالیپتوس، رنگ و ظاهر خود را بعد از خشک شدن هم حفظ می نمایند و به همین علت انتخابی عالی برای ترکیب پات پوری هستند.

مرحله چهارم - وسایل تزئینی را اضافه کنید

پات پوری تان را با اضافه کردن وسایل تزئینی مخصوص خودتان، خاص کنید. در این مرحله فکر تان را باز بگذارید تا هر گونه خلاقیتی که می خواهد داشته باشد. حتی می توانید از کلیدهای قدیمی هم بهره ببرید! صدف ها حسی دریایی به پات پوری تان می بخشند و آن را به دکوری عالی برای تابستان تبدیل می نمایند.

اگر چیزی به فکر تان نمی رسد، می توانید از وسایل تزئینی آماده ای که مخصوص پات پوری در فروشگاه ها به فروش می رسند بهره ببرید. آنها می توانند محتوی هر چیزی از دانه کاج گرفته تا پرهای رنگی باشند.

مرحله پنجم - عصاره های روغنی اضافه کنید

اگرچه که ممکن است تمام اجزای پات پوری تان معطر باشند، اضافه کردن میزانی عصاره های روغنی معطر، تمام بوها را به هم پیوند می دهد. این روغن ها عصاره های غلیظ گل ها یا میوه ها هستند.

این عصاره ها پات پوری تان را به مخلوطی آرامش بخش تبدیل می نماید که باعث رهایی شما از استرس های یک روز کاری شلوغ می گردد! پس، بنابر احتیاجی که دارید یکی از این عصاره ها را انتخاب کنید، نعنا فلفلی برای انرژی گرفتن یا اسطوخودوس برای آرامش بخشی.

5 یا 6 قطره از این عصاره ها را به مخلوط گل ها و گیاهان خشک تان اضافه کنید.

مرحله ششم - عطرها را ثابت کنید

وقتی کارتان تمام شد و تمام اجزا را به مخلوط تان اضافه کردید، با استفاده از یک ثابت نماینده مانع از فرار بوهای از پات پوری تان شوید. این ثابت نماینده عمر بوهای اضافه شده به کارتان را طولانی تر می نماید.

ریشه زنبق یکی از معمول ترین ثابت نماینده های بو برای درست کردن پات پوری است. می توانید آن را به صورت پودر و یا قطعه قطعه های کوچک به کار ببرید. حالت پودری آن بوی پات پوری تان را به مدت بیشتری نگه می دارد اما آن را شلخته هم می نماید. 1 یا 2 قاشق غذا خوری از این پودر کافی است.

مرحله هفتم - پات پوری را سر هم کنید

وقتی تمام مواد و وسایل را آماده کردید، آنها را در کاسه ای بزرگ با هم مخلوط کنید. در این هنگام میزان هر جز را با توجه به بو و ظاهری که دارد معین کنید.

سپس آنها را درون قوطی سر بسته ای بریزید و برای مدت 4 تا 6 هفته در مکانی خشک و خنک نگهدارید تا عطرها با هم مخلوط شوند و به بیشترین حد خود برسند. هر هفته 1 بار قوطی را تکان دهید تا عطرها به خوبی در هم ادغام شوند.

مرحله هشتم - لذت ببرید!

میزانی از پات پوری را، برای استفاده های بعدی، درون شیشه ای سربسته نگه دارید.

حالا که پات پوری تان آماده شده آن را در کاسه، سبد یا ظرفی زیبا بریزید و از رایحه و ظاهر دل انگیزش لذت ببرید!

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1764

به "خانه را خوشبو کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه را خوشبو کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید