ترامپ: درباره خروج نظامی از افغانستان با طالبان توافقی نشده است

رئیس جمهور آمریکا اظهارداشت که توافقی درباره خروج نظامی از افغانستان در مذاکره با طالبان نشده است اما مذاکرات ادامه دارد.

ترامپ: درباره خروج نظامی از افغانستان با طالبان توافقی نشده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفت که مذاکرات با طالبان ادامه دارد اما هنوز توافقی درباره خروج نظامی نشده است.

این در حالی است که پنجشنبه گذشته ترامپ به فاکس نیوز گفته بود: نیروهای اطلاعاتی و نظامی آمریکا در افغانستان حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به سؤال مجری فاکس نیوز گفت: بله، ما باید حضورمان را در آنجا تا حدی حفظ کنیم و این کار را خواهیم کرد. اگرچه تعداد نظامیان ما در آنجا به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت، ولی ما همیشه در آنجا حضور خواهیم داشت و این حضور بیشتر در سطح بالای اطلاعاتی خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا با اعلام اینکه تعداد نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان، در حال کاهش به 8600 نفر است اظهارداشت: ما با توجه به تحولات آینده در خصوص کاهش بیشتر نیروها تصمیم خواهیم گرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست گروه هفت نیز به خبرنگاران گفت که هیچ جدول زمانی نداریم، هر چه که هست عجله ای نداریم. ما در حقیقت بیش از هر چیز دیگری در افغانستان نیروی حافظ صلح هستیم.

این در حالی است که دور نهم گفت وگوهای آمریکا و طالبان در دوحه قطر بر سر خروج نظامیان آمریکایی در جریان است.

طالبان همیشه در مذاکره با آمریکا تاکید نموده است که باید تمام نیروهای این کشور از افغانستان خارج شوند اما مقامات آمریکایی در مواضع ضد و نقیض خواهان ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 30 مهر 1398 شناسه مطلب: 73

به "ترامپ: درباره خروج نظامی از افغانستان با طالبان توافقی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: درباره خروج نظامی از افغانستان با طالبان توافقی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید