ترامپ: کاری که امروز معاونم باید انجام دهد، بازگرداندن آراء است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در ادامه جنگ قدرت در این کشور امروز چهارشنبه در پیامی توییتری بار دیگر از معاونش خواست در نشست ششم ژانویه در کنگره (ساعاتی دیگر)، بر پیروزی بایدن مُهر تائید نزند.

ترامپ: کاری که امروز معاونم باید انجام دهد، بازگرداندن آراء است

رئیس جمهور کنونی آمریکا در این خصوص نوشت: ایالت ها خواهان تصحیح آرای الکترالشان هستند که می دانند بر اساس بی نظمی و تقلب ثبت شده است.

وی در این باره ادامه داد: علاوه بر این، هرگز این فرایندها به تایید قانونگذاران ایالتی نرسیده است. تنها کاری که امروز مایک پنس (معاون ترامپ) باید انجام دهد؛ بازگرداندن آرای الکترال به ایالت ها می باشد و ما پیروز می شویم. مایک (مایک پنس) این کار را انجام بده!

دونالد ترامپ در توییت دیگری اضافه نمود: حزب جمهوری خواه و مهم تر از آن کشورمان بیشتر از همواره به ریاست جمهوری احتیاج دارد؛ قدرت حق وتو. قوی باش.

ترامپ دیروز نیز در این باره نوشت: معاون رئیس جمهور (مایک پنس) قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد.

دونالد ترامپ که باخت در رقابت 2020 را نپذیرفته است، در حالی پنس را برای تغییر در نتیجه انتخابات تحت فشار قرار داده است که کمتر از چند ساعت به شروع برگزاری جلسه کنگره مانده است که طی آن پنس باید در مقام رئیس سنا، 306 رای کالج الکترال را به نفع بایدن تائید کند.

اما مسئله آن است که نقش پنس در این جلسه تشریفاتی است و او از اختیار تغییر نتیجه برخوردار نیست. وی تا به امروز از ابراز نظر مستقیم در این باره طفره رفته حال آنکه چند روز پیش با شکستن سکوت 2 ماهه خود، از آنهایی که مدعی وقوع تقلب در انتخابات 2020 هستند؛ دفاع کرد.

همچنین ترامپ در راستای اعمال فشار بر اعضای جمهوریخواه کنگره، گفت: مردم آنهایی را که از ما حمایت نکردند به خاطر خواهند سپرد.

لازم به ذکر است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه چینی علیه هم متهم نموده اند؛ واقعیتی که نقصان عظیم در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1065

به "ترامپ: کاری که امروز معاونم باید انجام دهد، بازگرداندن آراء است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: کاری که امروز معاونم باید انجام دهد، بازگرداندن آراء است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید