تخریب دیوار های ارگ بم از شایعه تا واقعیت

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شسهوار پور فرماندار بم، گفت: ورودی ارگ بم و راهرو های آن با عرض 2 متر است و هیچ لودری نمی تواند وارد ارگ گردد، بنابر این تخریب ارگ بم با لودر صحت ندارد.

تخریب دیوار های ارگ بم از شایعه تا واقعیت

فرماندار بم گفت: بنا هایی داخل ارگ بم که در اثر زلزله تخریب شده اند در حال بازسازی و باز سازی است و مصالح آن خشت و گل است که دوباره پس از احیا در ساخت ساز و بازسازی استفاده می شوند.

شهسوارپور اضافه کرد: ارگ بم یک اثر تاریخی ثبت جهانی و یونسکو می باشد و هرگونه تعمیر و بازسازی با نظارت سازمان میراث فرهنگی کشور است.

موحد مدیر پایگاه جهانی ارگ بم گفت : هیچ گونه تخریبی با وسایل مکانیکی در ارگ بم صورت نگرفته است و امکان استفاده از وسایل مکانیکی نیست بازسازی و بازسازی ارگ بم با چهار پروژه و پیمانکاران این چهار پروژه معین و معین شده اند و کار نظارت بر کار این پیمانکاران بر عهده پایگاه جهانی است.

وی ادامه داد: قسمت های از ارگ بم که در اثر زلزله تخریب شده بود به وسیله پیمانکاران با نظارت ما بازسازی و بازسازی می گردد، در مرحله آوار برداری یکی از پیمانکاران به صورت دستی با کلنگ آوار برداری و به بیرون از ارگ انتقال دادند و هیچ گونه تخریبی نبوده است .

موحد گفت: امیدواریم بتوانیم قسمت های به جای مانده ارگ بم در اثر زلزله سال 82 را بازسازی و بازسازی کنیم.

ارگ بم بعد از بازسازی و بازسازی قسمت های حصار بیرونی برج ها اصطبل بازار مسجد آن بازسازی و بازسازی شده است.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1398

به "تخریب دیوار های ارگ بم از شایعه تا واقعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب دیوار های ارگ بم از شایعه تا واقعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید