بلیت های هواپیمایی در نوروز با همان نرخ مصوب آبان به فروش می رسد، افزایش قیمت نوروزی نداریم

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران- سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه بلیت هواپیما برای نوروز گران نشده است، گفت: سازمان هواپیمایی با فروش بلیت هواپیما در سقف نرخ مصوب موافقت نموده و اقدام شرکت های هواپیمایی مصداق گران فروشی نیست.

بلیت های هواپیمایی در نوروز با همان نرخ مصوب آبان به فروش می رسد، افزایش قیمت نوروزی نداریم

کمتر از دو هفته مانده به شروع سفرهای نوروزی، بلیت هواپیما توسط بیشتر شرکت های هواپیمایی در سقف قیمت های اعلام شده به فروش می رود تا جایی که هزینه مسافرت هوایی برای یک خانواده 2 نفره را تا چهار میلیون تومان افزایش داده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بر اساس توافق های شرکت های هواپیمایی سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی در ایام نوروز روی بلیت های هواپیما اعمال نخواهد شد و بلیت ها در همه مسیرها بر اساس نرخ های اعلام شده آبان سال جاری به فروش می رسد.

با این حال آنالیز قیمت های فعلی در مسیرهای مختلف، از عرضه بلیت در سقف قیمتی خبر می دهد، موضوعی که قیمت بلیت هواپیما را در بسیاری از مسیرها به حدود 2 میلیون تومان می رساند.

به همین دلیل امروز محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی بیان کرد: طی ایام نوروز هیچ گونه افزایش نرخ بلیتی رخ نخواهد داد اما بلیت فروشی در سقف قیمت ها هم بلامانع است.

وی اضافه کرد: اینکه بعضی گمان می نمایند که نرخ بلیت هواپیما افزایش پیدا نموده به این دلیل است که بعضی از ایرلاین ها بر اساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی اقدام به فروش بلیت بر اساس سقف نرخ معین شده، نموده اند.

ذیبخش گفته است: به تازگی شرکت های هواپیمایی طی تقاضایی از سازمان هواپیمایی کشوری درخواست افزایش نرخ بلیت را داشتند که سازمان با این درخواست مخالفت کرد؛ اما درعین حال سازمان به این نتیجه رسید که نرخ تکلیفی را بردارد و ایرلاین ها مجاز خواهند بود تا بر اساس حداقل کف و حداکثر سقف قیمت های مصوب شده اقدام به فروش بلیت نمایند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: در واقع هیچ گونه افرایش قیمتی رخ نداده و اقدام ایرلاین ها مصداق گران فروشی حساب نمی گردد.

وی تأکید کرد: اگر گران فروشی در فروش بلیت رخ بدهد، مردم می توانند به وسیله سایت سازمان هواپیمایی کشوری در بخش شکایت های مردمی، اعتراض خود را ثبت نمایند و مطمئن باشند که در اسرع وقت به شکایات آنان رسیدگی خواهد شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1177

به "بلیت های هواپیمایی در نوروز با همان نرخ مصوب آبان به فروش می رسد، افزایش قیمت نوروزی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت های هواپیمایی در نوروز با همان نرخ مصوب آبان به فروش می رسد، افزایش قیمت نوروزی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید