برنامه حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان تصویب شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، ششمین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان در محل صندوق نوآوری با حضور اعضا برگزار گشت.

برنامه حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان تصویب شد

در ششمین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی، اعطای حدود 118 میلیارد تومان به 4 شرکت دانش بنیان به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه، ضمن ارایه گزارش آماری صادرات شرکت های دانش بنیان و مرور خدمات موجود و اقدامات قبلی صندوق در حوزه صادرات، برنامه تازه حمایت صندوق از توسعه صادرات دانش بنیان مشتمل بر توانمندسازی صادراتی، شبکه سازی صادراتی و تامین مالی صادراتی به تصویب رسید.

از جمله سیاست های حاکم بر این برنامه می توان به همکاری و هم افزایی با سایر دستگاه های اجرایی، تمرکز بر بازار همسایگان و کشورهای منطقه همسو با سیاست های کلان دولت، اولویت گذاری و تمرکز بر حوزه های مشخص محصول / بازار هدف، طراحی و عرضه خدمات تازه متناسب با نیاز شرکت های دانش بنیان، و استفاده حداکثری از ظرفیت اکوسیستم صادراتی کشور اشاره کرد.

انتظار می رود با اجرای این برنامه که انواع روش ها و مدل های صادرات از جمله تولید فراسرزمینی محصولات دانش بنیان را پشتیبانی می کند، مقدار صادرات این محصولات نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یابد.

در این جلسه همچنین به منظور تقویت خدمات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی، تشکیل کمیته توسعه صادرات و امور بین الملل به تصویب اعضای هیئت عامل رسید. جزئیات این برنامه حمایتی در قالب یک رویداد ویژه، رونمایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1909

به "برنامه حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید