بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر صورت پذیرفت.

بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر

علی النجاده، عضو کویتی این شورا در بازدید از اثر ثبت جهانی سازه های آبی شوشتر گفت: این حیرتی که از زیبایی و شکوهی که در بازدید از سازه های آبی به من دست داده است، به گونه ای است که دوست ندارم از اینجا بروم و حس برگشت ندارم. به هیچ وجه فکر نمی کردم با همچین سازه بزرگ هیدرولیکی آبی و مهندسی برخورد کنم. آب، آجر، معماری و شهرسازی و زیبایی شهری فکر مرا به شکل زیبایی درگیر نموده است.

عضو شورای جهانی صنایع دستی اضافه کرد: صمیمیت مردم و میهمان نوازی که در این سفر مشاهده کردم، باعث دلبستگی من به سازه های آبی جهانی شوشتر شده است. هنوز درگیر این موضوع هستم که ابداع کنندگان و سازندگان این شکوه ساسانی قرنها جلوتر از زمان زندگی می نموده اند. این سازه ها یک بخش از عظمت مسحور کننده بیشمار ایران است.

او ادامه داد: در بازگشت دوباره به ایران، علاوه بر اینکه با اشتیاق خواهم آمد، بلکه ده ها نفر دیگر را نیز همراه خود برای تماشا این عمارت آبی باشکوه به ایران خواهم آورد؛ از ایران تصاویر و مطالب بسیاری برای انتشار در صفحه شخصی خود تهیه نموده ام تا همگان زیبایی های ایران را بهتر ببینند.

در ادامه آصف شیخ، عضو هندی شورای جهانی صنایع دستی نیز اظهار کرد: برای اولین بار است با چنین تأسیسات آبی بزرگی برخورد نموده ام؛ این نشان از یک عظمت و گذشته تاریخی دارد. خوشحالم که در حال بازدید و تماشای این همه زیبایی هستم. تا به امروز بسیار خوب از این سازه مراقبت شده است. باید گفت دانش کارکنان و نیروهای فعال در این مجموعه قابل توجه است. تشکر می کنم از اطلاعاتی که در این بازدید در اختیار من قرار دادند.

او اضافه کرد: اگر به شوشتر نمی آمدم، احساس پشیمانی می کردم. این بازدید برترین خاطره من در سفر به ایران است. درخصوص فناوری آبی، این یک نمونه منحصر بفرد است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1864

به "بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر" امتیاز دهید

21 کاربر به "بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از سازه های آبی شوشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید