انتقاد معاون محیط زیست از بعضی شیوه های کسب درآمد در غارها

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه بعضی افراد ناآگاه به دنبال کسب درآمد از غارها با تغییر ساختار آن و نورپردازی در غارها هستند.

انتقاد معاون محیط زیست از بعضی شیوه های کسب درآمد در غارها

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری در کارگروه آموزشی محیط زیست غار که به مناسبت روز غار پاک برگزار شده است، گفت: محیط زیست دیگر فقط صرفا دو کلمه نیست و وزن آن برابر شده است با ایمنی و سلامت.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: هر چه قدر جمعیت افزایش پیدا کند، محیط زیست با تهدید و مسائل بیشتری روبرو می گردد و فشار برای تامین غذا و منابع بیشتر خواهد شد.

کلانتری با بیان این که کشور ما تنوع اقلیمی بالایی دارد اما آسیب پذیری زیست محیطی بالایی دارد، توضیح داد: به طور متوسط سالانه به جمعیت کشور یک میلیون نفر اضافه کرده می گردد.

وی با اشاره به این که مظلوم ترین اکوسیستم ها در کشور ما کوه ها و تالاب ها هستند، گفت: کسانی که به این اکوسیستم ها صدمه می زنند در واقع ارزش های اکولوژیک و مالی آن را نمی دانند.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: غارها در گذشته محلی امن و مناسب برای زندگی انسان بودند. بعضی غارها در حال حاضر آثار طبیعی ملی هستند اما متاسفانه به دست افرادی ناآگاه افتاده اند و نظارتی هم روی عملکرد آن ها نمی گردد.

کلانتری در ادامه توضیح داد: افرادی به دنبال کسب درآمد از غارها با تغییر ساختار آن هستند. وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست این است که ظرفیت غارها را در نظر بگیرد و با توجه به آن برای غارها برنامه ریزی کند.

وی در انتها با اشاره به این که رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست بهره برداری پایدار و اصولی است، گفت: هزاران غار در کشور داریم که جزو سرمایه های ملی - طبیعی محسوب می شوند. ما قطعا برای حفاظت از غارها نیازمند تدوین قانون هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 104

به "انتقاد معاون محیط زیست از بعضی شیوه های کسب درآمد در غارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد معاون محیط زیست از بعضی شیوه های کسب درآمد در غارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید