انتقاد ایران از بهره برداری سیاسی کیف از موضوع هواپیما اوکراینی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران (پانا)- سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات دبیر شورای امنیت ملی اوکراین را در خصوص عمدی بودن سانحه هواپیمای اوکراینی در مصاحبه با رسانه کانادایی قویا رد کرد.

انتقاد ایران از بهره برداری سیاسی کیف از موضوع هواپیما اوکراینی

سعید خطیب زاده در این ارتباط اظهار کرد: این که به رغم همه توضیحات و گزارش های تخصصی و کارشناسی، بعضی مقامات اوکراینی همچنان به اظهارات سیاسی و مبهم خود ادامه می دهند و فرضیه های ذهنی و سفارشی خود را در بستر رسانه ای مطرح می نمایند، باعث تاسف است.

خطیب زاده اضافه کرد: به نظر می رسد برای مقامات اوکراینی نه حل و فصل این سانحه تلخ در چارچوب واقعیات عینی و کارشناسی و نه کاهش آلام خانواده های قربانیان اولویت دارد، بلکه سعی می نمایند با مستمسک قراردادن این سانحه، مسائل داخلی یا روابط خارجی خود با سایر کشورها را به این حادثه دردناک مرتبط نموده و از آن بهره برداری سیاسی نمایند و روشن است که چنین سوء استفاده های سیاسی تا چه حد غیر قابل قبول است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مذاکره با همه طرف ها در چارچوب قانون و عرف بین المللی بار دیگر اعلام می نماید و به همه طرف ها توصیه می نماید در اظهارات خود از چارچوب منطق و قانون خارج نشوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1245

به "انتقاد ایران از بهره برداری سیاسی کیف از موضوع هواپیما اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد ایران از بهره برداری سیاسی کیف از موضوع هواپیما اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید