اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مهرداد اسکویی، مستندساز شناخته شده سینمای ایران، گواهینامه درجه یک هنری گرفت.

اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی

به گزارش خبرنگاران، گواهینامه درجه یک هنری در رشته کارگردانی فیلم مستند با تصویب و تایید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به مهرداد اسکویی؛ مستندساز شناخته شده سینمای ایران تعلق گرفت.

این گواهینامه با حضور سید محمد طباطبایی حسینی؛ نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و بردیا صدر نوری؛ نماینده سازمان برنامه و بودجه در این شورا به مهرداد اسکویی اعطا شد.

مهرداد اسکویی فیلم ساز، عکاس ایرانی است. که بیشتر آثار اودر جشنواره های معتبر ملی و بین المللی مورد توجه قرار گرفته و جوایز متعددی را کسب نموده است. جایزهٔ بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام ایدفا، با فیلم سایه های بی خورشید از آن جمله است.

اسکویی همچنین در روزهای گذشته برای دومین بار جایزه عظیم نانوک ،؛ بهترین فیلم مستند از سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند انسان شناسی ژان روش فرانسه را دریافت کرد.

در جلسه اعطای درجه یک هنری به این مستندساز احمد صدری؛ دبیر کمیته هنری شورای ارزشیابی هنرمندان؛ نویسندگان و شاعران کشور و علیرضا بهرامی؛ شاعر و روزنامه نگار و مدیرکل فرهنگی خبرگزاری خبرنگاران و از دوستان نزدیک و همکار مهرداد اسکویی حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 979

به "اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید