احیای 991 واحد صنعتی غیرفعال و ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در شهرکهای صنعتی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیاء و راه اندازی مجدد 991 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال از ابتدای سال 1399 تا کنون در شهرک ها و نواحی صنعتی اطلاع داد و گفت که با راه اندازی مجدد این واحدها، برای 17 هزار و 90 نفر اشتغالزایی یا تثبیت شغل شده است.

احیای 991 واحد صنعتی غیرفعال و ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در شهرکهای صنعتی

اصغر مصاحب در گفت وگ با خبرنگاران، با اشاره به استقرار بیش از 46 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی که حدود 9200 مورد از آن ها غیرفعال و راکد است، اظهار کرد: در امسال ابتدا احیای 1500 واحد صنعتی و در بازنگری برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) راه اندازی مجدد 2000 واحد در سراسر کشور در دستور کار نهاده شد که حالا با بازگشت 991 واحد صنعتی به چرخه فراوری از ابتدای امسال می توان گفت 66 درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال 1399 عملیاتی شده است.

همچنین به گفته وی با توجه به برنامه ریزی احیای 27 هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیاء شده بیش از 63 درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

بیشترین احیا در کدام رشته ها است؟

این مقام مسئول در ادامه، رشته صنایع شیمیایی با 247 واحد، فلزی با 234 واحد و غذایی با 212 واحد را به ترتیب رشته هایی مطرح نمود که بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده اند.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه اندازی شده، به طور متوسط 18 نفر و سرمایه گذاری اجرا شده برای احیای این واحدها را بیش از 3035 میلیارد تومان اظهار داشت و گفت: راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال به وسیله واگذاری به سرمایه گذار جدید، تأمین مالی، اخذ شریک سرمایه گذار، تأمین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مسائل اختلاف شرکاء و ... اجرا شده است.

مهم ترین دلایل رکود در واحدهای صنعتی

وی در ادامه از جمله مهم ترین دلایل راکد یا غیرفعال شدن واحدهای صنعتی را مسائل تأمین مالی بنگاه ها و تامین مواد اولیه مطرح نمود و با اشاره به اینکه بر اساس تجربه سال های گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال، در شش ماهه دوم سال، عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می افتد، ابراز امیدواری کرد که این فرایند در سال 1399 نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه های مرتبط بیش از پیش محقق گردد.

به گزارش خبرنگاران، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابع آن با دارا بودن 501 شهرک و 322 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه مالی درحال بهره برداری، 77 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، شش شهرک فناوری، 37 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، 87 هزار و 863 قرارداد منعقده و بهره برداری از 46 هزار و 413 واحد صنعتی و 3055 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 935 هزار و 557 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 995

به "احیای 991 واحد صنعتی غیرفعال و ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در شهرکهای صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای 991 واحد صنعتی غیرفعال و ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در شهرکهای صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید