اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از آر تی اینسایت، در سال 2020 تعداد دستگاه ها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودروها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشی ها، لپ تاپ ها و رایانه ها پیشی گرفت.

اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

یافته های مؤسسه IoT Analytics نشان می دهد تا سرانجام سال 2020 بیش از 21.7 میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد 11.7 میلیارد وسیله یعنی حدود 54 درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که از طریق آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می شود.

IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سال های اخیر رشد کرده و در بسیاری از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می شوند.

در سال 2020 بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیش از 423 میلیون دلار داشت که انتظار می رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال 2025 به 2.5 میلیارد دلار برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1005

به "اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید