ابنیه از نداشته های راه های روستایی در خراسان شمالی است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: ابنیه از نداشته های راه های روستایی در این استان است

ابنیه از نداشته های راه های روستایی در خراسان شمالی است

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

محمد علی شجاعی در دیدار با معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در تاریخ 25 دی ماه در محل استانداری اظهارکرد: در برخی از مناطق بستر رودخانه ها به عنوان راه روستایی تعریف و به استناد همان زیرساخت هایی همچون برق و آب نیز ایجاد شده است که در سیل دچار تخریب می شوند.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور ایجاد راه جدید روستایی امکان پذیر نیست و باید به دنبال بهسازی و ترمیم راه های موجود باشیم.

شجاعی ادامه داد: در ایجاد راه های روستایی به بحث ابنیه و پل ها توجه نشده است و با بحران سیل ارتباط بین روستایی قطع شد بنابراین ایجاد ابنیه و پل یکی از اولویت های استان می باشد.

در ادامه این نشست خداداد مقبلی معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور هم اظهارکرد: به دنبال اجرای تفاهم نامه بین استان و مرکز برای بازسازی پل های استان هستیم.

خراسان شاقتصادی به میانگین کشوری در توسعه راه های روستایی برسد

رضا رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شاقتصادی نیز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان که با حضور معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: شاخص راه های روستایی استان باید تقویت شود زیرا از میانگین کشوری پایین تر هستیم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه 45 درصد مردم این استان در روستاها ساکن هستند پس باید شرایط راه های روستایی استان به شاخص مطلوبی برسد.

رجب زاده با بیان اینکه از مدیر کل جدید انتظار داریم استان را در شاخص راه های روستایی به حداقل میانگین کشوری برساند، افزود: هرچند در چهار سال اخیر تلاش های خوبی در حوزه راه های روستایی شده اما بازهم نیازمند تلاش و پیگیری های مداوم هستیم.

وی شرح داد: در سیل اخیر دسترسی و راه های روستایی در برخی روستاها قطع شد اما در یک برنامه اولویت دار و زمانبندی تعیین توانستیم عقب ماندگی های حوزه ابنیه و پل ها را حل کنیم که البته 15 میلیارد تومان اعتبار نیز تخصیص یافت که صرف 21 پل روستایی اولویت دار کردیم.

وی راه را محور توسعه دانست و افزود: اگر این توسعه رخ دهد دیگر شاهد مهاجرت به شهرها نخواهیم بود. رجب زاده همچنین از مدیرکل جدید خواست تا نگاه توسعه ای به موضوعات مختلف داشته باشد و زمان استعلام ها را نیز کاهش دهد.

گفتنی است در این آیین جعفر شهامت به عنوان مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل استان معرفی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 403

به "ابنیه از نداشته های راه های روستایی در خراسان شمالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابنیه از نداشته های راه های روستایی در خراسان شمالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید