آمار فوت شدگان کرونا را با صراحت بیان کنید، جلوی سفرها به مشهد را بگیرید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از مسئولان امر تقاضا داریم، آمار فوت شدگان مثبت و مشکوک به کرونا و (بیماران حاد تنفسی) را با صراحت اعلام کنند.

آمار فوت شدگان کرونا را با صراحت بیان کنید، جلوی سفرها به مشهد را بگیرید

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تا به امروز پیغام های صریح و متعددی را با مردم و مسئولان به اشتراک گذاشته است، با رصد آخرین شرایط مبتلایان به ویروس کرونا ضرورت دارد با مدیران تصمیم گیر در سطح ملی و استانی صریح تر از گذشته سخن بگوییم.

تا بحال پرسیده اید علی رغم هشدارها و پیغام های جدی در ارتباط با خطرویروس کرونا، علت عدم توجه بخشی از مردم به این پیغام ها چیست؟

از 25 اسفند ماه لغایت اول فروردین 320 هزار خودرو شخصی وارد مشهد شده (41 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته) و 356 هزار خروجی از مشهد (33 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل) و در 2 فروردین 44 هزار خودرو ورودی به مشهد و 51 هزارخروجی!

جامعه شناسان و روانشناسان اجتماعی معتقدند چنانچه مردم خطر را در یک قدمی و به قولی بیخ گوش خود حس نکنند و هراس اجتماعی اتفاق نیفتد، پیغام ها هیچ تاثیری ندارند. اولین گام حساس سازی اجتماعی در این باره، پرهیز دستگاه ها از کتمان حقیقت در فرآیند اطلاع رسانی است.

از مسئولان امر تقاضا داریم، آمار فوت شدگان مثبت و مشکوک به کرونا (بیماران حاد تنفسی) را با صراحت اعلام کنند. رسانه ملی بایستی با پرهیز از هر اقدامی که موجب بی خیال شدن مردم شود، عمق فاجعه را با حضور در بیمارستان ها و با تصویر کشیدن جزئیات دقیق و دردناک آسیب هایی که بر قربانیان کرونا وارد شده است، نشان دهد.

مردم عزیز و گرانقدرمان که تمام کوشش های ما تنها برای سلامت و عزت مندی شماست، آمار بیماران بستری شده در بیمارستان های مشهد که بدحال هستند به 300 نفر رسیده است. کادر پزشکی و درمانی با تمام روحیه ایثارگری و فداکارانه ای که دارند، احتیاج به استراحت و تجدید قوا و روحیه دارند.

شورای اسلامی شهر مشهد برای بار چندم از تصمیم گیرندگان عرصه امنیت و سلامت مردم مطالبه و تقاضا می نماید، برای موج دوم سفرهای نوروزی محدودیت ورود خودروهای شخصی به مشهد را از مبدا اعمال نمائید، سفرهای ریلی و هوایی به مشهد را متوقف کنید و مردم عزیز برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همچنان قرنطینه خانگی را تداوم بخشند.

زنگ خطر را برای بار چندم به صدا درآوردیم؛ امید که موثر و مفید افتد. والسلام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 542

به "آمار فوت شدگان کرونا را با صراحت بیان کنید، جلوی سفرها به مشهد را بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فوت شدگان کرونا را با صراحت بیان کنید، جلوی سفرها به مشهد را بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید