آب شرب در کانادا صورتی شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، آب لوله کشی شهر اونووی در آلبرتای کانادا به دلیل مواد افزاینده ای که برای تصفیه آب به کار رفته بود، به رنگ صورتی درآمد. مسئولان شهر تاکید نموده اند که خطری کسی را تهدید نمی کند، ولی با این حال، آنها از ساکنان شهر عذرخواهی نموده اند.

آب شرب در کانادا صورتی شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش بی بی سی؛ از روز دوشنبه گذشته ساکنان شهر اونووی شاهد جاری شدن آب صورتی رنگ از لوله های آب خانه خود بودند و تعداد زیادی از آنها، از این بابت به مقامات شهری شکایت کردن.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، دیل کراسنوو، شهردار اونووی در بیانیه ای گفت که خطری سلامت عموم را تهدید نمی کند، ولی شهرداری می توانست در اطلاع رسانی درباره آنچه در حال رخ دادن بود، بهتر عمل کند.

در این بیانیه شرح داده شده است که عوض شدن رنگ آب، نوعی تاثیر جانبی استفاده از پرمنگنات پتاسیم در فرایند تصفیه آب بوده است.

پرمنگنات پتاسیم از مواد شیمیایی معمول برای تصفیه آب است و اغلب برای حذف آهن و سولفید هیدروژن از آب به کار می رود. مسئولان شهر اونووی گفته اند که وقتی این ماده شیمیایی به یک مخزن ذخیره آب رسیده، در جریان فیلتر کردن آب، یکی از دریچه ها دچار مشکل شده است.

بعد از این اتفاق، مخزن ذخیره آب زه کشی شد، ولی بخشی از ماده شیمیایی (پرمنگنات پتاسیم) وارد شبکه انتقال آب شد.

در بیانیه شهرداری اونووی تاکید شده است که هیچ خطری ساکنان شهر را تهدید نمی کند.

طبق داده های سازمان بهداشت جهانی، پرمنگنات پتاسیم ممکن است باعث حساسیت پوستی گردد، ولی تا به امروز گزارشی درباره هر گونه عوارض جانبی مرتبط در شهر اونووی منتشر نشده است و بیشتر شکایت ها از این بود که مسئولان شهر درباره آنچه اتفاق افتاده، اطلاعی به ساکنان نداده اند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 503

به "آب شرب در کانادا صورتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب شرب در کانادا صورتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید