7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی عراق

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، دولت عراق خبر داد که در حملات چند روز اخیر به شبکه برق ملی این کشور دست کم 7 نفر کشته و 11 نفر مجروح شدند.

7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت عراق روز شنبه خبر داد که در حملات مختلف به شبکه برق این کشور در منطقه ها متعدد، دست کم 7 نفر کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس اعلام دولت عراق، در این حملات دست کم 61 خط اصلی شبکه برق ملی این کشور تخریب شده است.

چند روز پیش برخی منابع آگاه از استعفای ماجد مهدی حنتوش وزیر برق عراق به دلیل عدم تامین برق مورد نیاز شهروندان عراقی در فصل گرما، خبر دادند و اعلام کردند که مصطفی الکاظمی نخست وزیر هم با این استعفا موافقت کرده است و رسما این خبر اعلام خواهد شد.

همزمان با اعلام رسانه ای استعفای وزیر برق عراق، شرکت توزیع برق در جنوب این کشور، (سه شنبه - 29 ژوئن) از توقف فعالیت کلیه نیروگاه های منطقه ها جنوبی عراق بدون اطلاع از دلیل آن، خبر داد و اداره برق میسان اعلام کرد که، برق در چهار استان ذی قار، بصره، میسان و السماوه قطع شده است.

احمد موسی سخنگوی وزارت برق عراق هم طی سخنانی گفت: این وزارت خانه هدف جنگی بی برنامه یا برنامه ریزی شده قرار گرفته تا مردم اذیت شوند. طی تنها نه روز ، 31 خط انتقال برق با مواد منفجره هدف قرار گرفت. باید تحقیقات در این زمینه صورت بگیرد.

تروریست های داعش، ماه هاست که بر روی عملیات های خرابکارانه سازمان دهی شده در شبکه توزیع برق عراق، برای ایجاد هرج و مرج در این کشور حساب کرده اند و از آن به نام یک تاکتیک برای به ستوه درآوردن مردم عراق استفاده می کنند و طی این چند ماه موجب قطعی برق در اغلب بخش های استانهای صلا.ح الدین، کرکوک و دیالی شد ه اند.

برج های انتقال برق در منطقه ها دور دست و دور از حضور نیروهای امنیتی در استان هایی چون دیالی، کرکوک و صلاح الدین اغلب هدف حملات تروریست های داعش قرار می گیرد. به نظر می رسد که بقایای داعش در این استان ها برای ابراز وجود و تقویت روحیه خود با هدف فشار و آسیب به دولت عراق و تشدید نارضایتی مردم این کشور از شرایط خود، حملات برنامه ریزی شده ای برای هدف قرار دادن خطوط انتقال برق انجام می دهند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1381

به "7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید