10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، دراین گزارش با 10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند آشنا شوید.

10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران،حوادثی که میتوانند زمین را نابود نمایند کم نیستند. زندگی روی زمین به مو بند است. تقریبا هر روزی که زنده بیدار میشویم، یک معجزه است که باید بابت آن سپاسگزار باشیم. این ده حادثه میتوانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. با ما همراه باشید در این مقاله حقایق جالب همراه باشید.

10- انفجار خورشید

سرانجام مهلک و قطعی برای زمین و کل منظومه ما وجود دارد، و آن مرگ خورشید نام دارد. درخشش خورشید حال از یک سری واکنش های شیمیایی است که هیدروژن مصرف مینمایند، و روزی که این ذخیره هیدروژن به انتهای خود برسد، خورشید به مرور بزرگ و بزرگ تر میگردد و رنگ قرمز تیره به خود میگیرد. خورشید به قدری بزرگ میگردد که تا مریخ هر سیارهی ای را میبلعد؛ و سپس با انفجاری مهیب تبدیل به یک کوتوله فلزی سرد میگردد.

9- بیگانگان

شاید این موضوع برای شما خنده دار ترین و مسخره ترین در این فهرست باشد. شاید شبیه فیلم ها به نظر برسد. اما تقریبا تمام دانشمندان باور دارند که بیگانگان وجود دارند. همانطور که در زمین بر اثر تکامل و کنش های طبیعی زندگی به وجود آمدن شانس این اتفاق در سیارات دیگر هم وجود دارد؛ و اگر ان ها به طماعی و حریصی ما انسان ها باشند، حتما چشم به منابع طبیعی و غنائم زمین ما خواهند دوخت.

8-شراره خورشیدی

در رتبه هشتم حوادثی که میتوانند زمین را نابود نمایند، شراره خورشیدی واقع شده است. خورشید هم حیاتبخش است هم ویرانگر. شراره های خورشیدی نوعی پرتاب شعله است، که زمین را با اتم ها و عناصر داغ بمباران مینمایند. این اتفاق قبلا هم بار ها افتاده بود و روی خطوط تلفنی، یا حرارت زمین تاثیر گذاشته بود. اما آن ها حالت خفیفی از شراره بودند. دانشمندان باور دارند خورشید قابلیت ایجاد شراره های تا چندین برابر بزرگتر دارند؛ و اگر این شراره ها به قدر کافی بزرگ باشند میتوانند لایه اوزون را بسوزانند و به زندگی روی زمین انتها دهند.

7- سیاه چاله

همین اکنون سیاه چاله ها آزادانه در فضا سرگردان اند؛ و اگر یکی از ان ها به منظومه ما برسد اولین چیزی که مخدوش خواهد نمود مدار سیارات است؛ و این باعث میگردد سیارات از مدار خود خارج شوند و امکان دارد به یکدیگر برخورد نمایند. از دیگر اتفاقات ناگوار این است که میتواند سیارک ها را از مدار خود خارج کند و به عنوان شهاب سنگ درست به سمت سیاره ما پرتاب کند؛ و بدتر این که حتی خود زمین را ببلعد. اما شاد باشید که زمین قبل از بلعیده شدن، یا منفجر یا له میگردد.

6- ابر آتش فشان

باورتان میگردد که یک آتش فشان هم میتواند زندگی را از روی زمین پاک کند؟ بله درست خواندید. آتش فشان هایی مانند آتش فشان yellowstone در آمریکا وجود دارند که پتانسیل زیادی در آنجا وجود دارد. این آتش فشان ها میتوانند به محض فوران زندگی را در چند مایلی خود نابود نمایند. اما بد تر از آن پخش شدن خاکستر آن ها در جو زمین است که میتوانند جو زمین را بپوشاند تا از ورود نور خورشید جلوگیری کند؛ و سپس یک عصر یخبندان کوتاه، اما کافی برای نابودی زندگی راه بیاندازد.

5-اختروش

گفته میگردد این پدیده یک پتانسیل و چگالی بسیار زیاد از انرژی الکترومغناطیسی است که مربوط به یک کهکشان جوان میباشد. این پدید چنان امواج شدیدی از خود ساطع میکند که مانند یک اسلحه فوق ویرانگر فضایی است؛ که میتواند کل منظومه ما را نابود کند. برخورد اختروش با زمین مانند شلیک گلوله های فوق پیشرفته در فضایی به عضمت دنیا است. اما خوش بختانه احتمال این واقعه نزدیک به صفر است.

4-پاندمی دنیای

در ر تبه چهارم حوادثی که میتوانند زمین را نابود نمایند پاندمی دنیای واقع شده است. این خطری ملموس تر از باقی خطر ها است، چرا که انسان با آن دست و پنجه نرم نموده است. برای مثال طاعون در قرون وسطی حدود نصف جمعیت اروپا را نابود نموده بود؛ و در همین اواخر در مورد ایبولا یا کرونا تمامی مردم دنیا خطرناک بودن این موضوع را به خوبی درک کردند.

3- نابودی لایه اوزون

لایه اوزون ما را از خطرات اشعات خطرناک خورشیدی محافظت میکند. اما اگر روزی این لایه نابود یا ضعیف گردد. این اشعات میتوانند بر روی کشتزار، گیاهان، فراوری مثل جانوران، احتمال بالا رفتن سرطان و…. گردد.

2-بمب اتم

تنها دو بمب اتم ژاپن شوکی اتمی و اشعاتی مخرب به بار آورد که تا سال ها در خاک انجا نمیشد چیزی کشت کرد، و جانداران فراوری مثل سالمی نداشتند. بعلاوه با وجود این که بمب نبود، هنوز آثار مخرب حادثه چرنوبیل به طور کامل بر طرف نشده است. یعنی مدت ها زمان میبرد تا رخدادی اتمی به وسیله طبیعت جبران گردد. به همین علت دانشمندان باور دارند که تعداد بالای 15 بمب اتم، میتواند زندگی را از زمین محو کند.

1- شهاب سنگ

شهاب سنگ محتمل ترین علت نابودی زمین خواهد بود. میلیون ها سال پیش یک شهاب سنگ بود که دایناسور ها را به کلی از زمین محو کرد. بعلاوه سال ها است که دانشمندان و ناسا نگران برخورد های شهاب سنگ های بزرگ با زمین هستند. نه تنها یک شهاب سنگ بزرگ میتواند به کلی سطح زمین را بسوزاند. بلکه اگر یک شهاب سنگ از حد خود بزرگ تر باشد، میتواند زمین را از مدار خود خارج کند.

منبع: ایرابرود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1491

به "10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند" امتیاز دهید

3 کاربر به "10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تا از حوادثی که می توانند زمین را نابود نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید