گام تازه اوج در تداوم اکران اینترنتی، 5 مستند مطالبه گر عرضه شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، سازمان هنری رسانه ای اوج در ادامه حمایت از سینمای مطالبه گر و کنش مند عرضه اینترنتی 5 مستند مطالبه گر مهم سال های اخیر را در دستور کار قرار داد.

گام تازه اوج در تداوم اکران اینترنتی، 5 مستند مطالبه گر عرضه شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ داستان نویسی به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، پس از عرضه اینترنتی فیلم سینمایی مطالبه گر خروج، این سازمان با عرضه 5 مستند مطالبه گر مهم سال های اخیر تصمیم به تداوم اکران فیلم های مطالبه گر در فضای پلت فرم های اینترنتی عرضه فیلم گرفت.

بر این اساس، شورش علیه سازندگی به کارگردانی مصطفی شوقی، نان گزیده ها به کارگردانی محمدرضا حاج محمدحسینی، خفه خون به کارگردانی تورج کلانتری، تلکه به کارگردانی مسعود کارگر و دریابست به کارگردانی محمود شهبازی 5 مستند مطالبه گر مهم سال های اخیر هستند که هم اکنون بصورت اینترنتی عرضه شده اند.

روایت یک اعتراض در شورش علیه سازندگی

مستند شورش علیه سازندگی در واقع به دورانی اشاره دارد که دولت سازندگی بر اساس احتیاج زمانه، دست به جراحی عظیم مالی زد؛ مهم ترین مساله آن دوران، موضوع آزادسازی قیمت ها بود که در سال های اولیه، پیامدهای مثبتی برای اقتصاد ایران به همراه داشت اما رفته رفته مساله ای که دولت با عنوان تعدیل مالی از آن نام می برد به لایه زیرین جامعه و حاشیه، فشار زیادی وارد کرد و باعث شد در شهرهای مشهد و اسلامشهر در دهه 70 شمسی اعتراضات وسیعی شکل گیرد.

قصه پر غصه کارگران هپکو اراک در نان گزیده ها

مستند نان گزیده ها به کارگردانی محمدرضا حاج محمدحسینی اولین روایت تصویری از اعتراضات کارگری اراک است و روایتی از مسائل کارگرانی که در پی خصوصی شدن کارخانه های عظیم مثل هپکو از بین رفتند و بحران های اجتماعی و مالی فراوانی به وجود آمد. به نظر می رسد که این اتفاقاتی که برای صنایع ما در حال رخ دادن است خیلی طبیعی نیست.

خفه خون و پرده برداری از یک تخلف کوچک چند صد میلیاردی!

مستند خفه خون به کارگردانی تورج کلانتری روایتی است از پشت صحنه فساد در برخی از بخش های کشور. در این مستند به آنالیز ابعاد مختلف فساد صورت گرفته در واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی پرداخته شده و یکی از عوامل فساد در واگذاری آلومینیوم المهدی را قدرت خریدار در ایجاد لابی های سنگین معرفی می نماید.

تلکه و آنالیز فساد اداری در فعالیتهای عمرانی و ساختمان سازی

مستند تلکه با کارگردانی مسعود کارگر به مبحث جنجالی رشوه پرداخته و تمرکز اصلی خود را به آنالیز فساد اداری در فعالیتهای عمرانی و ساختمان سازی قرار داده است.

نمایش فریاد صیادان ایرانی علیه چینی ها در دریابست

مستند دریابست به کارگردانی محمود شهبازی، به ماجرای حضور کشتی های چینی در خلیج فارس و دریای عمان می پردازد که باعث ایجاد مسائل و مسائل فراوانی برای صیادان بومی شده است.

دریابست اصطلاحی است مختص دریا و اهالی اش. زمانی که گونه های کمیاب دریایی در خطر هستند، این دستور صادر می گردد که صیادان در هر ماه تنها چند روز فرصت صید دارند. این کار بیشتر برای حفظ اکوسیستم دریا و به هم نخوردن طبیعت آن است. اما در همین هنگام شائبه هایی مطرح می گردد که کشتی های چینی مشغول ماهیگیری بی رویه از دریا هستند؛ در حالی که بسیاری از موجودات آبی رو به انقراض اند، این کشتی ها با اجازه اداره شیلات کف دریا را جارو می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 653

به "گام تازه اوج در تداوم اکران اینترنتی، 5 مستند مطالبه گر عرضه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام تازه اوج در تداوم اکران اینترنتی، 5 مستند مطالبه گر عرضه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید